18000 м. Черкаси, вул. Хрещатик, 200 тел. +380 472  54 11 70  lib-ukr@ukr.net
Вітаю Вас Гість | RSS
Головне меню
Фотохроніка
Пошук
Поділитись

Директорка Черкаської міської ЦБС Тетяна Якимівна Дубова

 

Заступниця директорки Лариса Василівна Безугла

Голова профспілки, завідувачка відділу організаційно-методичної роботи Олена Львівна ШорВперше бібліотека гостинно відкрила двері для жителів та гостей міста в листопаді 1963 року за адресою: вул. Карла Маркса, 16. Приміщення було маленьке. Книжковий фонд збирали по крихтам. Багато книг подарували бібліотеці мешканці міста. У штаті бібліотеки було лише три працівники: завідувачка, бібліотекар і прибиральниця. 
  За перший рік роботи фонд складав близько 8-ми тисяч документів. 
  У 1986 році наша бібліотека отримала нове приміщення за адресою вул. Хрещатик, 200, в якому знаходиться і донині. 


Відділи Центральної міської бібліотеки імені Лесі Українки:

Відділ обслуговування користувачів (ВО)
Абонемент. Читальний зал

Надає вільний доступ до джерел інформації. Видає в тимчасове користування документи зі свого фонду. Здійснює нестаціонарне обслуговування установ та організацій. Впроваджує інноваційні методи та форми обслуговування, проводить PR-акції, популяризує читання, послуги, нові надходження до фонду, соціокультурну діяльність в соціальних мережах.

Читальний зал укомплектований нормативними та законодавчими документами, енциклопедіями, довідковими виданнями з питань історії, політики, економіки, гуманітарних наук, періодичними виданнями. Організовує книжкові виставки, мультимедійні масові заходи (в тому числі онлайн-заходи), огляди та перегляди літератури, презентації, літературно-мистецькі вечори, творчі зустрічі, круглі столи тощо.

В читальному залі діють Центр доступу до Інтернету, Пункт доступу громадян до офіційної інформації, Клуб за інтересами для юнацтва «Діалог від А до Я», Шахово-шашковий клуб «Гросмейстер». 

Відділ бібліографічної роботи та автоматизації бібліотечних процесів (ВБРтаАБП)

Проводить інформаційне та довідково-бібліографічне обслуговування користувачів, в т.ч. віртуальних. Веде систематичну картотеку статей та краєзнавчу картотеку. Формує інформаційну культуру користувачів. Видає бібліографічні посібники: покажчики, рекомендаційні списки, пам’ятки тощо та розміщує їх на сервісі інтерактивних публікацій. Створює віртуальні виставки, буктрейлери, мультимедійні презентації, онлайн експрес-інформацію.

Забезпечує: функціонування локальної мережі, Інтернету, підтримку в робочому стані технічного устаткування, програмного забезпечення, безкоштовний доступ до всесвітньої мережі користувачам бібліотеки, в тому числі через Wi-Fi; консультативну та практичну допомогу з питань доступу до мережі та в роботі на ПК; пошук інформації, надання віртуальних довідок; адміністрування та контент-менеджмент сайта бібліотеки, блогу відділу, популяризацію бібліографічних ресурсів в соціальних мережах "Твітер", "Фейсбук" , "Ютуб", сервісі "Calameo". Забезпечує технічну підтримку загальносистемних масових заходів, тренінгів, семінарів.

Відділ організаційно-методичної роботи (ВОМР)

Проводить організацію роботи бібліотек ЦБС. Надає методичну і практичну допомогу підрозділам ЦБС. Проводить контроль роботи ЦБС. Працює над створенням позитивного іміджу книгозбірень, організовує рекламу бібліотек і бібліотечних послуг, підтримує зв'язки з громадськістю, партнерами, спонсорами та ЗМІ. Впроваджує в роботу ЦБС найкращий вітчизняний та зарубіжний досвід (проводить семінари, практикуми, тренінги).

Відділ комплектування та обробки літератури 

Здійснює облік та розподіл нових надходжень між бібліотеками мережі.
Контролює проведення планових перевірок фондів, питання їх збереження.
Надає консультації бібліотечним працівникам з питань комплектування, обліку та збереження фондів.

Відділ організації та використання єдиного фонду

Надає можливість користувачам використовувати фонди бібліотек-філій згідно запитів.
Замовляє літературу відсутню в єдиному фонді системи через МБА.
Контролює збереження єдиного бібліотечного фонду ЦБС.

   

  
 
COVID-19

Актуально про COVID-19

Графік роботи
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Партнери

Український культурний фонд

Черкаська школа №3

Черкаська школа №6

Черкаська школа №17

Черкаський професійний ліцей

ЧНУ

Народний університет

Черкаська обласна організація НСПУ

БО 100% життя

Патрульна поліція

Черкаський центр зайнятості

Черкаський жіночий центр

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright © Слотіна (Миргород). 2021
Повне або часткове копіювання матеріалів нашого сайту дозволено тільки при обов’язковій вказівці прямого гіперпосилання на наш сайт
Зробити безкоштовний сайт з uCoz