18000 м. Черкаси, вул. Хрещатик, 200 тел. +380 472  54 11 70  lib-ukr@ukr.net
Вітаю Вас Гість | RSS
Головне меню
Фотохроніка
Пошук
Поділитись

Бібліовояж черкащанки по Закарпаттю

Протягом 22-26 червня 2015 року відбувся навчально-професійний візит до бібліотек Закарпатської області «Ознайомлення з досвідом реалізації проектів в бібліотеках Закарпаття». Учасниками візиту стали 20 бібліотечних фахівців з різних областей України, які стали переможцями конкурсу програми «Бібліоміст» для публічних бібліотек «Програма навчальних поїздок: вивчення досвіду провідних бібліотек України». Черкащину представляли Любов Приємська - директор Катеринопільської ЦРБ, Лариса Тищенко  - завідуюча Костянтинівською сільською бібліотекою Смілянської ЦБС, та я, Вікторія Соколенко - головний бібліотекар відділу обслуговування читачів Черкаської центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки.

Програма була надзвичайно цікавою та насиченою. Візит розпочався з пішохідної екскурсії по мальовничому Ужгороду з відвіданням бібліотек міста та переглядом презентації «Робота з неформальними молодіжними об’єднаннями» в Ужгородській центральній міській бібліотеці. Закарпатська ОУНБ ім. Ф. Потушняка представила діяльність інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» та поділилась успішним досвідом реалізації проектів «Сучасна бібліотека: змінюємо формат, створюємо новий образ» та «Перша українська дейзі-бібліотека».  Під час відвідання бібліотек Виноградівського, Тячівського, Перечинського та Берегівського районів ми ознайомились із особливостями роботи книгозбірень: оформленням, рекламною діяльністю, роботою клубів за інтересами та любительських об’єднань,  джерелами поповнення бібліотечних фондів, інноваційними послугами бібліотек. 

Дізнались про ефективну співпрацю з громадськими фондами та організаціями, рядом проектів, які  реалізовувались бібліотеками завдяки  їх перемозі у  різноманітних міжнародних  і українських проектах і  грантах. А саме: «Майбутнє варто планувати», «Громадські  інформаційні центри», «Марої», «Бібліотека-громада: відкритий простір для діалогу». В останній день поїздки ми відвідали старовинне місто Мукачево, де директор міської ЦБС Стадник О.А. провела екскурсію по бібліотеці та представила роботу Інтернет-центру для користувачів з обмеженими можливостями. В багатьох бібліотеках Закарпаття приємно вразили гарні ремонти, сучасні меблі, стелажі, кафедри, креативне оформлення виставок та велика кількість нової літератури. Хочеться вірити, що найближчим часом такі зміни відбудуться в усіх бібліотеках України. На завершення відбулось підбиття підсумків навчальної поїздки та планування подальших кроків, де ми поділились проектною діяльністю своєї бібліотеки та презентували роботу бібліотеки в цілому. 

5 днів поїздки пройшли в активному спілкуванні, обміні досвідом, пізнаванні нового та професійному зростанні.  Хочеться висловити слова подяки програмі «Бібліоміст», команді  бібліотекарів Закарпаття за гостинність, щирість, теплий прийом, знайомство з цікавими місцями краю, увагу до кожного та позитивні емоції, якими був наповнений кожен день перебування на Закарпатті.  До рідних домівок на згадку учасники повезли подаровану літературу, методичні матеріали, сувеніри, а також багато ідей та проектів, реалізація яких буде корисною для громад України. 

  


Участь в проекті «Сучасний бібліотекар-2»

   На початку 2014 року програма «Бібліоміст» оголосила   Всеукраїнський конкурс «Сучасний бібліотекар-2». У ньому взяли участь 16 областей України, було відібрано 213 бібліотекарів. Від Черкаської області участь прийняли 12 бібліотекарів. Критерії відбору були дуже високими. Інтенсивна робота учасників, відвідування ними тренінгів, активність учасників та виконання ними домашніх завдань оцінювались протягом кількох етапів. І ось серед 30 найкращих бібліотекарів, які вийшли у фінал, троє представили Черкаську міську ЦБС: завідуюча відділом обслуговування Центральної міської бібліотеки імені Лесі Українки Науменко Світлана, головний бібліотекар відділу обслуговування Центральної міської бібліотеки імені Лесі Українки Соколенко Вікторія та бібліотекар І категорії бібліотеки-філії №5 Пузенко Ольга.

   Фінал проекту проходив в парк-готелі «Краків» неподалік Києва. Всі 11 днів навчання нас супроводжували досвідчені, активні, натхненні, найкращі  тренери - Олександр Шлеєнков і Любов Квасюк, які вкладали в нас не тільки знання, а  й душу. Програма була дуже насиченою. Заняття тривали з 9 до 18 години, з 20 до 23 ми збирались для підготовки до Ярмарку бібліотечних інновацій, виконання випускних відео, перегляду фільмів, а також надзвичайно емоційних, теплих посиденьок з свічками, гітарою, піснями.     З одного боку навчання було насиченим і складним, а з іншого – надзвичайно цікавим, пізнавальним і корисним, так що втома відходила на другий план.    Під час навчання ми  поглиблювали вже отримані знання, а також освоювали нові. Це обробка музики, складання конфігурації комп’ютера, операційні системи, віртуальні машини, візуалізація даних та робота з інфографікою, векторна графіка, бібліотечний дизайн. Не оминули ми і улюблені теми - CSS та HTML.  Нас вчили як організувати вебінари в  Lync, використовувати мобільні технології в бібліотеці, створювати макет футболки, власні візитки у програмі Scribus, знайомили з можливостями використання інтерактивних дошок.    Ми обговорювали роботу з громадою, особливості проектної діяльності, розраховували економічну ефективність бібліотеки, а ще вчились бути успішними тренерами.

   Відвідали Smart cafe Bibliotech в Києві, де зустрілися з представниками молодіжної секції Української бібліотечної асоціації, які розповіли та показали можливості розвитку молодих бібліотекарів у складі команди Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації.   По завершенню навчання відбувся випускний вечір, під час якого пройшла церемонія вручення дипломів на червоній доріжці та перегляд фінальних відео, створених учасниками протягом 11 днів навчання.

   Відео черкаської команди можна переглянути за посиланням  https://www.youtube.com/watch?v=bRv6fB0CvkQ

   Попереду нас всіх чекав фінал нашого навчання -«ІТ - експрес» на Національному  ярмарку бібліотечних інновацій, де випускники «Сучасного бібліотекаря-2» провели майстер-класи для бібліотекарів зі всієї України, на якому розказали і показали те, чому ми навчилися під час проекту. До того ж Ярмарок став місцем зустрічі молодих бібліотекарів - учасників літньої школи-2013, членів МС УБА та тренерів школи.     

   На згадку про конкурс залишились пам’ятні футболки з логотипом проекту «Сучасний бібліотекар-2», флешнакопичувач та термочашка. Участь у проекті – це нові знання та безцінний досвід, які ми отримали від професійних тренерів та організаторів проекту, за  що їм щиро вдячні! Проект закінчився, та залишив по собі незабутні емоції, яскраві спогади та 30 нових друзів з різних куточків України.    У світі є лише 10% людей, які несуть зміни! Тож, я вірю, що фіналістки «Сучасного бібліотекаря-2» є тими 10-ма відсотками, які зможуть внести зміни в українські бібліотеки, зробити їх сучасними інформаційними центрами, створити найсприятливіші умови для кожного відвідувача бібліотеки. А найголовніше те, що вони готові поділитися своїми знаннями з колегами, користувачами та партнерами бібліотек.


  26-28 березня за програмою «Бібліоміст» в партнерстві з ГО Бюро аналізу політики відбувся тренінг «Основи фандрайзингу для публічних бібліотек». У тренінгу прийняла участь і працівник Черкаської центральної міської бібліотеки ім. Лесі України - бібліотекар відділу обслуговування читачів Кудь Я.В. На тренінгу учасники отримали нову інформацію, знання, навички та вміння стосовно фандрайзингової діяльності. А також – натхнення – для усвідомлення того, що фандрайзинг – це пошук ресурсів і партнерів – як стратегічний напрямок роботи організації. А основні ресурси – це люди, талант та час. З питаннями щодо фандрайзингової діяльності можете звертатись до бібліотеки, де вам допоможуть! 

  

   3-4 лютого за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), програми «БІБЛІОМІСТ» та Благодійного фонду «ТВОРЧИЙ ЦЕНТР ТЦК» у м. Львів відбувся тренінг для тренерів «Проведення на базі бібліотек курсів з працевлаштування». У тренінгу прийняли участь і працівники Черкаської центральної міської бібліотеки ім. Лесі України - зав. відділом обслуговування читачів Науменко С.Ю. та головний бібліотекар відділу обслуговування читачів Соколенко В.В.    На тренінгу учасники отримали нову інформацію та знання з таких тем: як краще підготувати резюме, бути успішним під час інтерв’ю при прийомі на роботу, підготувати самопрезентацію для потенційного роботодавця та інше. Крім того працівники бібліотеки змогли вдосконалити навички тренера та отримали сертифікати і відтепер зможуть проводити для користувачів  БЕЗКОШТОВНІ тренінги з працевлаштування.

   


       Форум молодих бібліотекарів в Луганську

 З 8 по 10  жовтня в Луганську проходив  VI Форум молодих бібліотекарів «Книга. Молодь. Інтелект». Головна тема року «Технології професійного успіху молодого бібліотекаря в роботі з громадою».
Міжнародний форум зібрав майже 300 бібліотекарів з 24 областей України, Автономної Республіки Крим - представників публічних і шкільних бібліотек, вищих і професійно-технічних навчальних закладів країни. Він об’єднав молодих бібліотекарів та експертів з України, Росії,  Латвії  та Польщі.    Участь у форумі взяли й молоді бібліотекарі Черкащини. Центральну міську бібліотеку ім. Лесі Українки представляла головний бібліотекар Вікторія Соколенко.    Делегати форуму стали  учасниками цікавих заходів, які розкривають нові можливості розвитку професійної культури молодих бібліотекарів, сприяють формуванню їх  фахової компетентності. У програмі Форуму  були тематичні секції, практичні заняття, тренінги, майстер-класи, виступи експертів, обговорення міжнародного досвіду. Бібліотекарі взяли участь у Pecha Kucha, де презентувались 20 успішних проектів, втілених молодими бібліотекарями України у форматі (5 хв. 40 сек.). Бібліотечні працівники спілкувались, обмінювались ідеями, думками, враженнями.    Форум також став місцем зустрічі молодих бібліотекарів-учасників літньої школи.   Насамкінець хочеться щиро подякувати організаторам за чудовий захід, який, впевнена, підвищив ініціативність та професіоналізм молодих фахівців бібліотечної справи, оскільки сучасна освіта для молодого бібліотекаря є необхідним інструментом не тільки  у повсякденній професійній роботі, але й  інструмент впливу на суспільство, адже сучасні бібліотеки - це не тільки книгосховища, а просвітницькі та інформаційні центри.


Ne-формаt у серці Карпат, або як черкащанку навчали  в школі молодих бібліотекарів. 
      

   З 19 по 23 серпня 2013 р. у  с. Поляниця Яремчанської міської ради (Івано-Франківська область) проходила Літня школа для молодих бібліотекарів «Ne-формаt», організована Українською бібліотечною асоціацією за фінансової підтримки програми «Бібліоміст». Це освітньо-інформаційний проект, мета якого – допомогти молодим бібліотекарям швидко та легко  адаптуватись у професійному бібліотечному середовищі та сформувати власну активну дієву позицію:  опанувати основи стратегічного планування, організаційного розвитку та інноваційних послуг бібліотек; використання веб-технологій, блогів та соціальних мереж; основи лідерства, фандрейзингу та проектної діяльності; елементи моніторингу й оцінки для посилення результативності роботи сучасних книгозбірень.    За конкурсом були відібрані 30 молодих, креативних  бібліотекарів з усіх куточків України. Пощастило стати учасником школи і мені - Вікторії Соколенко, головному бібліотекарю Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки, єдиній представниці з Черкаської області.

   Літня школа розпочалась гостинним прийомом та знайомством з Івано-Франківською ОУНБ, де учасників школи привітали організатори, тренери, представник програми «Бібліоміст» Ярослава Титаренко, директор Івано-Франківської ОУНБ Людмила Бабій та заступник начальника управління культури, національностей і релігій ОДА Василь Тимків.    Далі нас чекав переїзд безпосередньо на місце розташування школи, в ТК «Буковель», де всі учасники отримали шкільні форми -  футболки та кепки з логотипом «Літня школа молодих бібліотекарів». Навчання розпочалось з онлайн-привітання Президента УБА Ірини Шевченко. Потім учасників школи поділили на 5 команд, кожна з яких отримала домашнє завдання і мала придумати назву та слоган команди. Наша творча команда звалась «Бібліоменеджери» з гаслом «Колективні, креативні, результативні».    Досвідчені та енергійні тренери школи: Ярослава Хіміч, Лариса Лугова, Олена Сльозка, та керівники проекту - Микола Вірстюк та Оксана Бояринова презентували надзвичайно корисні уроки, на яких висвітлювали актуальні та важливі теми для роботи сучасного бібліотекаря. Це «Бібліотека – forever, або Основи стратегічного планування», «Проектуємо інноваційні бібліотеки», «Адвокація як вона є. Все, що ви хотіли дізнатись про адвокацію», «Основи лідерства» та інші.   Для роботи бібліотекаря сучасної книгозбірні необхідним є використання веб-технологій, блогів та соціальних мереж. З тонкощами цієї теми ознайомив   М. Вірстюк, який розповів про популярні соціальні сервіси, які доцільно використовувати для  популяризації діяльності бібліотеки  серед інтернет-користувачів. Також він розкрив основи моніторингу та оцінки для посилення результативності роботи сучасних книгозбірень на уроці «Щоб бібліотека була як картинка, потрібні моніторинг та оцінка» і показав сервіси, які дозволяють проводити онлайн-анкетування. Сподобались цікаві уроки Оксани Бояринової, яка поділилась досвідом роботи з впровадження комунікаційної стратегії бібліотеки, особливостями ефективної співпраці з засобами масової інформації а також вмінням правильно застосовувати бібліотечний PR-менеджмент.

    Особливістю навчання в школі стало також неформатне місце проведення майстер-класів. Запамятався урок «Фандрейзинг на вершині - вершини фандрейзингу», який провела на горі Буковель Олена Сльозка, де всі учасники та тренери  активно обговорювали та ділились досвідом залучення коштів до бібліотек.  Багато яскравих емоцій викликав виїзний майстер-клас з фотографування та створення відео, який проходив неподалік водоспаду Гук на мальовничій галявині, де учасники ознайомились з основами фотографії , створення відео та втілили знання на практиці, фотографуючи чудові карпатські краєвиди.    Робота школи не обмежувалась лише уроками - була і обовязкова ранкова зарядка, і завдання з тімбілдінгу, і робота серед населення в курортних зонах. Цікавою стала поїздка до місцевої бібліотеки с. Поляниця. Учасники наперед підготували подарунки зі всієї України. Це були книги, брошури, сувенірна продукція, СD-диски. Бібліотекар була приємно вражена подарунками, які книгозбірня не так часто отримує.    Одним із завдань командам було спільне написання гімну школи на мотив пісні «Смерека». Плідно попрацювавши, наша команда  «Бібліоменеджери» створила цілу пісню, яку й представила в день випуску. В останній день навчання були презентовані випускні роботи кожної з команд, вручені сертифікати та подарунки: флеш-накопичувачі з навчальними матеріалами, пам’ятні чашки та видання від УБА.   Насамкінець хочеться подякувати організаторам та тренерам школи за чудову можливість побути в середовищі досвідчених професіоналів, отримати нові знання, порцію креативу, незабутні враження, цікаві знайомства, щоб, повернувшись додому, запровадити нові ідеї та підходи на робочих місцях. 


Уменьшить

Працівники нашої бібліотечної системи пройшли навчання в регіональному тренінговому центрі Черкаської ОУНБ ім. Тараса Шевченка, та отримали Сертифікати про навчання. 

   В Кіровоградській ОУНБ ім. Дмитра Чижевського за програмою "Бібліоміст" проходили тренінги зі стратегічного планування та написання проектів. В навчанні взяла участь завідувачка відділом обслуговування користувачів Науменко С.Ю. 

8-10 квітня 2013 р. тренінги зі стратегічного планування

 Уменьшить   Уменьшить  Уменьшить
16-17 травня 2013 року тренінги з написання проектів
Уменьшить  Уменьшить  Уменьшить
Для користувачів бібліотеки проводяться безкоштовні тренінги "Комп`ютер та Інтернет для початківців"
     
 

COVID-19

Актуально про COVID-19

Графік роботи
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Партнери

Український культурний фонд

Черкаська школа №3

Черкаська школа №6

Черкаська школа №17

Черкаський професійний ліцей

ЧНУ

Народний університет

Черкаська обласна організація НСПУ

БО 100% життя

Патрульна поліція

Черкаський центр зайнятості

Черкаський жіночий центр

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright © Слотіна (Миргород). 2021
Повне або часткове копіювання матеріалів нашого сайту дозволено тільки при обов’язковій вказівці прямого гіперпосилання на наш сайт
Зробити безкоштовний сайт з uCoz