18000 м. Черкаси, вул. Хрещатик, 200 тел. +380 472  54 11 70  lib-ukr@ukr.net
Вітаю Вас Гість | RSS
Головне меню
Фотохроніка
Пошук
Поділитись

24 серпня з 11 до 12 години на майданчиках міста пройшла святкова акція "Бібліотека під парасолькою" з нагоди Дня Незалежності. Мета цієї акції - ознайомити громаду з потенціалом та послугами нашої бібліотеки, а також підтримати патріотичний дух нашого народу в такий нелегкий час. Ми віримо, що український народ вистоїть, загартує козацький дух і збереже незалежність.


 Напередодні Дня Державного Прапора України 20.08.2014 р. в Центрі  надання вільного доступу до мережі Інтернет при відділі обслуговування Черкаської міської ЦМБ ім. Лесі Українки  до уваги користувачів був представлений відеоперегляд «Прапорові барви України». День Державного Прапора України — державне свято України. Свято встановлено «…на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України…» згідно з Указом Президента України Л. Кучми «Про День Державного Прапора України» від 23 серпня 2004 року № 987/2004. Державний прапор є національним символом нашої держави. Під ним українці йшли до проголошення самостійності, перемогли в Революції Гідності, відстоюють цілісність України в бойових діях в східних регіонах країни, тому для України як держави, яка має давнє історичне коріння і прагне стати повноправним членом Європейського Союзу, природним має бути вияв пошани до своєї національної символіки, а саме до прапора.


На базі ЦБ ім. Л. Українки в інформаційно-бібліографічному відділі відбулася відеобесіда стосовно проекту змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) та Концепції реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні. Для висвітлення даної теми було використано інфографічний відеофільм, виконаний у техніці мальованої інфографіки «Час робити великі зміни: про реформу, яку бояться і без якої ніяк!», створений за ініціативи Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та Інституту громадянського суспільства. Фільм інформує  про причини, що спонукають Україну до реформи місцевого самоврядування, та про її сутність. Необхідність таких змін обумовлена тим, що саме Конституція визначає основи системи влади, і без відповідних змін провести реформу неможливо.

  


Щодня до Черкас прибувають переселенці зі східних областей України, де сьогодні ведуться бойові дії. Люди приїздять, не маючи найнеобхіднішого – житла, харчів, одягу. В Черкаській ЦМБ ім. Лесі Українки чимало уваги приділяють сім’ям, які прибувають із зони проведення АТО. Серед проблем переселенців – відсутність постійного житла й труднощі з оформленням реєстрації за місцем проживання. Працівники бібліотеки всіма силами намагаються допомогти переселенцям забути жахливі події , свідками яких вони стали, розрадити, призвичаїтися до мирних буднів в нашому місті. Бібліотекарі надають безкоштовний доступ до мережі Інтернет, допомагають в пошуку житла, в пошуку роботи, направляють до Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де люди можуть отримати речі, необхідні в щоденному вжитку. Працівники бібліотеки надають безкоштовні консультації по користуванню Скайпом та електронною поштою, за допомогою яких переселенці можуть дізнатися про новини з зони АТО, про рідних та близьких, які залишилися на території Донецької та Луганської областей, де ведуться бойові дії по визволенню від сепаратистів. Бібліотекарі ЦМБ ім. Лесі Українки щоденно проводять інформхвилинки для читачів про стан в зоні АТО.

  


З лютого 2014 року стартував проект «Сучасний бібліотекар ІІ» від програми «Бібліоміст». Із самого початку Черкаську область представляли 12 бібліотекарів, серед яких четверо – працівники нашої бібліотечної системи. Критерії відбору на участь у проекті були дуже високими. Інтенсивна робота учасників, відвідування ними тренінгів, активність учасників та виконання ними завдань оцінювались протяго м кількох етапів. Отже до ІІ туру дійшло лише 8 учасників. І ось нарешті оголосили фіналістів. Із 130 претендентів було обрано лише 30. Серед 30 найкращих бібліотекарів, які вийшли у фінал, троє виявились працівниками Черкаської міської ЦБС: завідуюча відділом обслуговування Центральної міської бібліотеки імені Лесі Українки Науменко Світлана, головний бібліотекар відділу обслуговування Центральної міської бібліотеки імені Лесі Українки Соколенко Вікторія та бібліотекар І категорії бібліотеки-філії №5 Пузенко Ольга. 
Фінальна конференція  проходила в Києві, в готелі «Краків» з 13.07.14 по 24.07.14. В ході навчання фіналістки опанували безліч цікавих програм, оволоділи методикою тренерської майстерності, навчились писати проекти, розробляти дизайн бібліотеки та доводити  владі соціально-економічну цінність бібліотек.  24 липня всі фіналісти проекту «Сучасний бібліотекар – 2»  представили майстер-класи на IV ярмарку бібліотечних інновацій в НСК «Олімпійський».  На відкритті  ярмарки  інновацій директор програми Бібліоміст  Матей Новак порекомендував директорам використовувати на повну знання бібліотечного спецназу Сучасних і приставити до них охорону - щоб не вкрали.

Пропонуємо вашій увазі цифрову історію фіналу «Сучасний бібліотекар – 2» від команди Черкаської міської ЦБС «Потяг Черкаси - Краків - Сучасний» - 

 


Інформаційно-бібліографічний відділ інформує користувачів бібліотеки про зміни в Конституції України щодо децентралізації державної влади. Інформаційний куточок містить: Постанову Пленуму Вищого Адміністративного Суду України, Закон України "Про внесення змін до статей 124, 125 Конституції України", Деякі нотатки про прийняття нового тексту Конституції України та внесення змін до чинного тексту Конституції. Бачення сучасного стану питання, Порівняльну таблицю до проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України" (щодо децентралізації влади) тощо.


 Успіх не приходить сам по собі. Щоб досягти чогось у своїй справі треба докладати багато зусиль та енергії. Але наше життя складається не лише з однієї роботи.  28.05.14 о 14.00 в нашій бібліотеці відбувся Інформаційний трансформер "Сучасні пріоритети: поєднання роботи та сімейного життя", який складався з трьох модулів: перший модуль трансформеру - презентація "Робота та сім'я", другий модуль - огляд літератури та періодики, презентація рекомендаційного списку "Лад у сім'ї - успіх у роботі", третій - психологічний практикум. Захід підготували працівники Інформаційно-бібліографічного відділу: головний бібліограф Н.М. Смаглій, завідуюча ІБВ В.В. Слотіна, провідний бібліотекар О.В. Гвоздь. Практикум провела психолог Черкаського жіночого центру Тетяна Прокоф'єва. Вона розповіла як поєднати роботу та сімейні відносини, як обійти конфлікти, запропунувала для обговорення декілька ситуацій з життя. Захід був присвячений Європейському року поєднання роботи та сімейного життя, Року сім'ї.

 

У світі – тисячі професій. Як зорієнтуватись в такій їх кількості? Як вибрати серед них ту, з якої розпочнеться трудовий шлях і доросле життя? Це хвилює кожного старшокласника. Тому у ЦМБ імені Лесі Українки постійно проводяться різноманітні заходи профорієнтаційного спрямування. 
    15.05.2014 бібліотекар читального залу відбувся профорієнтаційний інформаторіум «Дайте дітям добру освіту, і вони досягнуть всього» для учнів 10-го класу ЗОШ №6. Мета заходу: допомогти учням зорієнтуватися у тих професіях, які будуть затребувані в суспільстві у найближчі десять років (за дослідженнями журналу «Фокус»), ознайомити з інтернет-ресурсами, які висвітлюють дане питання, розповісти про критерії вибору тої чи іншої професії. Учні були ознайомлені з ілюстрованою викладкою «Навчатися: Де? Чому? Як?», презентацією «Орієнтир у світ професій» та буклетами на профорієнтаційну тематику: «Навчальні заклади міста Черкаси» та «Профорієнтація – зроби свідомий вибір». У проведенні заходу взяв участь керівник Черкаського обласного молодіжного центру праці Слинько Сергій, який провів з десятикласниками цікавий профорієнтаційний тренінг.
    Вибір професії – складний і відповідальний крок в житті людини. Він має бути свідомим і самостійним. «Якщо ви вдало виберете працю й вкладете в неї свою душу, то щастя саме вас знайде», - писав К.Ушинський. Ми сподіваємось, що наш захід наблизив старшокласників ще на один крок до своєї мети.

   

 
Вклоняємось Вічному вогню, 
Вклоняємось доземно всім солдатам, 
Що міряли дороги крізь війну, 
Щоб нам сьогодні мріяти й кохати.

В читальному залі нашої бібліотеки представлена виставка-портрет "Згадаємо всіх поіменно, хто рідний наш край боронив". До створення виставки долучились користувачі нашої бібліотеки та всі ті, хто небайдужий до збереження пам'яті про Другу світову війну.

Україна відзначатиме День Перемоги під європейським символом    


Христос Воскрес!
Хай у душі панує свято,
Хай успіхів буде багато!
Хай завжди і у всьому щастить,
І хай вас Бог благословить!

Вітаємо з Великоднем!!!
 
 
В читальному залі представлена виставка великодніх поробок "Великодній кошик".

15.04.2014 в Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Тараса Шевченка відбулась Ярмарка інновацій "Бібліотек@: територія ідей". Центральна міська бібліотека ім. Лесі Українки на цій ярмарці представляла свою інноваційну діяльність і зайняла почесне ІІ місце.


09.04.2014 в ЦБ імені Лесі Українки відбувся літературний батл (турнір, змагання) до Всесвітнього дня книги та авторського права. В батлі взяли участь  учні 8-М та  8-Ф класів спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №17. Учні не тільки продемонстрували своє знання української та світової літератури, але й мали змогу проявити кмітливість, творчі здібності, загальну ерудованість. Восьмикласники вважають, що навіть у наш час - час новітніх технологій, які просто заполонили наше повсякденне життя, неможливо обійтись без книги, без літератури, бо саме вона допомагає всім нам розвиватись, ставати гармонійно розвиненими особистостями.


03.04.2014  в читальному залі ЦМБ ім. Лесі Українки  відбулася зустріч з творчою групою театрального  колективу Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру  ім. Т. Г.Шевченка, присвячена Міжнародному дню театру. Зустріч з акторським  колективом зібрала чимало глядачів. Ведуча, провідний бібліотекар ЦМБ ім. Лесі Українки, Громова Н. П. розповіла  про заснування професійного свята працівників театру, історію  театрального мистецтва. Про сьогодення і творчі плани Черкаського театру присутнім розповів режисер-постановник Олесь Павлютін. Потрібно відзначити акторську майстерність акторів: заслуженої артистки України Тамари Крижанівської, заслуженого актора України Миколи Зайнчківського, акторів Олександра Кузьменко, Катерини Шакалової, Марії Марущак, Олексія Клименко. Шанувальники театрального мистецтва мали змогу подивитися уривки  з спектаклів: «Натюрморт з товстим небожем», «Місто на «Ч», «Дума про братів Неазовських» та ін. Захід буде висвітлено у телепередачі "Постаті"на телеканалі "Рось" 13.04.2014 о 20-00.

 


20.03.2014 в читальному залі ЦМБ ім. Лесі Українки відбулася зустріч з поетесою – Наталією Володимирівною Горішною. Захід проведений до Всесвітнього дня поезії. Поезія відіграє фундаментальну роль в діалозі між культурами – в діалозі, який є гарантом миру. Про це розповіла присутнім ведуча – бібліотекар читального залу Кудь Я.В. Слухачі мали змогу перевірити свої знання поетичних творів нашого великого земляка Тараса Шевченка, відповідаючи на запитання літературної вікторини. Наталія Володимирівна познайомила слухачів з своїми власними віршами та перекладами інших авторів. Цікаво було слухати вірші російських поетів в оригіналі і їх переклади Наталією Володимирівною українською, які вражають своєю досконалістю відтворення емоцій та мелодійністю. Актуально прозвучав новий вірш поетеси, присвячений Майдану. Поетеса подарувала працівникам бібліотеки свої книги.

 

     


05.03.20145 в Центральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки відбувся заключний етап – підбиття підсумків конкурсу читців поезії Т.Г.Шевченка «Хвилююче слово пророка», присвячений 200-ій річниці з дня народження Великого Кобзаря. У конкурсі взяли участь учні 7-11-их класів майже всіх шкіл міста. Конкурсанти читали напам’ять вірші Т. Шевченка. Всі учасники читань отримали грамоти та пам’ятні подарунки.


28 лютого працівники Черкаської центральної міської  бібліотеки ім. Лесі Українки Науменко С.Ю. та Соколенко В.В. провели тренінг для мешканців нашого міста, що шукають роботу за темою «Принципи працевлаштування та ефективного пошуку роботи". Мета такого тренінгу -  ознайомити учасників із сучасними вимогами до претендентів на працевлаштування, виробити практичні вміння пошуку роботи та проходження відбору серед інших кандидатів, розвинути навички автопрезентації під час спілкування із потенційним роботодавцем. Учасники отримали знання з таких тем: правила складання перспективного резюме,  найефективніші шляхи пошуку вакансій, правила спілкування по телефону, стандартні питання на співбесіді та навчилися розпізнавати «активні вакансії»,  створювати перше позитивне враження,  успішно «продавати» себе роботодавцям, закласти надійний  фундамент майбутньої кар'єри.

 


19 лютого в Черкасах стартував проект "Сучасний бібліотекар-2". В нашій групі 12 активних бібліотекарів і всі прагнуть отримати якомога більше нових знань. Ними щедро ділиться наш тренер Юрій Миргород. Наша команда вже познайомилась з програмою Stamina, навчилась розбирати і збирати комп’ютер, розібралась в його складових. Підбір оптимальної конфігурації комп’ютера виявився складним, але цікавим і ми всі з гідністю впоралися!

 


3-4 лютого за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), програми «БІБЛІОМІСТ» та Благодійного фонду «ТВОРЧИЙ ЦЕНТР ТЦК» у м. Львів відбувся тренінг для тренерів «Проведення на базі бібліотек курсів з працевлаштування». У тренінгу прийняли участь і працівники Черкаської центральної міської бібліотеки ім. Лесі України - зав. відділом обслуговування читачів Науменко С.Ю. та головний бібліотекар відділу обслуговування читачів Соколенко В.В. На тренінгу учасники отримали нову інформацію та знання з таких тем: як краще підготувати резюме, бути успішним під час інтерв’ю при прийомі на роботу, підготувати самопрезентацію для потенційного роботодавця та інше. Крім того працівники бібліотеки змогли вдосконалити навички тренера та отримали сертифікати і відтепер зможуть проводити для користувачів  БЕЗКОШТОВНІ тренінги з працевлаштування. Записатись на тренінги можна вже зараз.

 

COVID-19

Актуально про COVID-19

Графік роботи
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Партнери

Український культурний фонд

Черкаська школа №3

Черкаська школа №6

Черкаська школа №17

Черкаський професійний ліцей

ЧНУ

Народний університет

Черкаська обласна організація НСПУ

БО 100% життя

Патрульна поліція

Черкаський центр зайнятості

Черкаський жіночий центр

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright © Слотіна (Миргород). 2021
Повне або часткове копіювання матеріалів нашого сайту дозволено тільки при обов’язковій вказівці прямого гіперпосилання на наш сайт
Зробити безкоштовний сайт з uCoz