18000 м. Черкаси, вул. Хрещатик, 200 тел. +380 472  54 11 70  lib-ukr@ukr.net
Вітаю Вас Гість | RSS
Головне меню
Фотохроніка
Пошук
Поділитись

Центральна міська бібліотека ім. Лесі Українки запрошує всіх містян до нашої книгозбірні. Зима – ідеальна пора для читання. Коли надворі холодно, то все чого хочеться – заварити ароматного чаю, закутатися в улюблений плед та почитати хорошу книгу.
А ті, хто давно планував записатися до нашої бібліотеки, але відкладав це майже весь 2018 рік, покваптеся. Адже тут на вас чекає наша книжкова ялинка, зібрана із сучасної української прози, фантастичних бойовиків і любовних романів на будь-який смак. 
Чекаємо на вас! 


Українці і світова спільнота відзначають 85-ті роковини Голодомору. До 23 листопада 2018 р. до 85-х роковин Голодомору провідний бібліотекар Наталія Громова провела годину історичної пам’яті «Уроки Голодомору і сучасна Україна». Голодомор – геноцид українського народу, штучно організований голод з метою фізичного знищення, духовного приниження, ліквідації культури, мови, історії українців. Професор історії ЧНУ ім .Б. Хмельницького Юрій Петрович Присяжнюк розповів про Голодомор 1932-1933 в Україні. Потужна національна еліта, свідоме українське селянство було загрозою існування комуністичного режиму. Геноцид повинен був зломити і ліквідувати фізично свідоме активне українське селянство, покарати за прагнення до незалежності.
Учнівська молодь ЗОШ№6 переглянула уривки з відеофільму з оповідями очевидців Голодомору. Присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання. В читальному залі оформлена виставка-факт «Україна 1932-33 рр. Геноцид голодом.»


11 жовтня в читальному залі Черкаської ЦМБ ім. Лесі Українки відбулася презентація книги бійця добровольчого батальйону Петра Билини "Війна кличе. Стань переможцем! Нотатки на полях російсько-української війни". Модератор заходу – провідний бібліотекар Наталія Громова – представила зацікавленим черкасцям автора книги.
Пан Петро - боець добровольчого батальйону особливого призначення «Золоті ворота», уродженець м. Кам’янка Черкаської області, зараз мешкає у Василькові.
«Війна кличе. Стань переможцем!» – це щоденник, окопна правда. Це нотатки людини, яка знає про сучасну російсько-українську війну не з телебачення, газет та Інтернету, а відчула на собі всю її сутність зсередини, з окопів та бліндажів передової. 

За цю книгу Петро Билина отримав нагороду – медаль Гетьмана Івана Мазепи Міжнародн літературно-мистецької академії України. 
Учні Черкаської спеціалізованої школи №3 і всі присутні на заході подякували воїну-добровольцю Петру Билині за неоціненну працю, жертовність і людяність, побажали здоров`я, натхнення, здійснення всіх творчих життєвих задумів.
Бажаючих прочитати книгу «Війна кличе. Стань переможцем!» , запрошуємо до Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки. 


4 жовтня  в читальному залі ЦМБ ім.Лесі Українки відбулась зустріч з талановитим українським письменником, журналістом, літературним критиком Валентином Терлецьким. Письменник презентував свій новий твір «Книга сили. Воля». Книга є художнім дослідженням легенд і феномену українського козацтва від його зародження до теперішнього часу. Серед героїв твору такі знакові імена, як Дмитро Байда-Вишневецький, Іван Підкова, Самійло Кішка тощо. Книга буде цікавою як для дорослих, так і для юних читачів. Автор люб'язно подарував свої книги нашій бібліотеці.


21 вересня людство відзначає Міжнародний день миру. В читальному залі ЦМБ ім. Лесі Українки провідний бібліотекар Наталія Громова провела урок миру. Зустріч з бійцями АТО і волонтерами була побудована в формі діалогу.
Учні 10-х класів Черкаської спеціалізованої школи №17 мали змогу поспілкуватися з добровольцем батальйону Київ-2, керівником громадської організації «Захист прав ветеранів АТО» Олесем Яковичем Осмоловським, координатором Центру допомоги армії, відомою волонтеркою Оксаною Циганок і постійним читачем бібліотеки Ярославом Приходько.


Літо і довгоочікувана відпустка ваблять передчуттям подорожей і свіжих, яскравих вражень. Виставка-вернісаж «Мальовнича Україна», яку оформила провідний бібліотекар Наталія Громова, знайомить користувачів ЦМБ ім. Лесі Українки з найкрасивішими куточками країни. Якщо ви вважаєте, що в Україні нема де відпочивати і на що дивитись, то ви дуже помиляєтесь. Перегляньте експозицію і Ви неодмінно знайдете, мальовничу місцину, де можна провести літній відпочинок недорого і не виїзджаючи за межі України.


ВІНСТОН ЧЕРЧИЛЛЬ ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВИСТУПАВ В АНГЛІЙСЬКОМУ ПАРЛАМЕНТІ І НА ЗАПИТАННЯ: ”НАВІЩО ФІНАНСУВАТИ КУЛЬТУРУ, КОЛИ ЙДЕ ВІЙНА?”, ВІДПОВІВ: ”А ЗАРАДИ ЧОГО МИ ТОДІ ВОЮЄМО? НАВІЩО НАМ ПЕРЕМОГА, КОЛИ НЕ БУДЕ КУЛЬТУРИ?”, – пише в журналі «Країна» публіцист Олег РОМАНЧУК.
З цим суспільнозначимим і доволі цікавим журналом знайомить користувача виставка одного журнала «Країна про країну», яку оформила в читальному залі провідний бібліотекар Наталія Громова.
«Країна» - тижневий журнал українською мовою - про Україну та світ, про людей, культуру, політику, гроші, моду, спорт.
Три головні розділи журналу — «Події», «Оцінки», «Люди та речі» не залишать байдужим нікого. «Країна» журнал для людей і про людей. Його хочеться читати від першої до останньої сторінки. Він надихає та заставляє серйозно задумуватися над важливим речами. Читайте «Країну» – журнал вам стане добрим другом.


5 червня в читальному залі Черкаської ЦМБ ім. Лесі Українки відбулася низка екологічних заходів, об’єднаних однією метою - збереження екології довколишнього середовища.До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, який відзначається щорічно 5 червня, провідний бібліотекар Наталія Громова провела для користувачів Інтернет-центру віртуальну мандрівку «Природа на твоїй долоні». Бажаючі мали змогу здійснити відео екскурс по нашій планеті, щоб ще раз помилуватися її красою і замислитися, що ми можемо втратити в разі нерозсудливої людської поведінки. Також бібліотекарі активно долучилися до загальноміської акції з енергозбереження «Дні сталої енергіїї - 2018». Провідний бібліотекар ЦМБ ім. Лесі Українки Громова Н. П. оформила інформаційну викладку «Енергозбереження – крок до майбутнього», де кожен користувач бібліотеки може дізнатися інформацію стосовно сучасних способів ощадного й ефективного використання енергії.

Давайте заощаджувати енергоресурси і берегти довкілля не лише задля пам’ятних дат календаря, а щоденно. 


Третейський суд відбувся 29 травня у ЦМБ ім. Лесі Українки. На засіданні круглого столу обговорювалися результати 2-го конкурсу літературного проекту Чер.net.k@-2018, тема якого «І зізнаюсь в любові до землі». На обговоренні письменники і поети початківці мали змогу почути від суддів їх враження від прочитаного, дослухатись до порад вже досвідчених письменників.
Члени журі: Іван Дубінін, Тетяна Брукс, Світлана Горбань, Наталія Лапіна, Ганнна Клименко-Синьоок, Катерина Вербівська. 


22 травня в читальному залі Черкаської ЦМБ ім. Лесі Українки відбулася зустріч з істориком, професором ЧНУ ім. Б. Хмельницького Юрієм Петровичем Присяжнюком. Захід «Холодний Яр – колиска козаччини» був присвячений 250-річчю з часу національно-визвольного повстання Коліївщина.
Професор історії зазначив, що події Коліївщини та боротьба гайдамаків є важливою складовою історичної пам'яті українського народу. Вся історія української нації — це історія постійної боротьби за свою самостійність. Повстанці усіх часів хотіли, щоб українці були господарями на своїй землі, щоб не було ані соціального, ані релігійного, ані національного гніту.
Захід організувала і провела провідний бібліотекар ЦМБ ім. Лесі Українки Наталія Громова з метою активізації патріотичного виховання учнівської молоді та збереження пам’яті про визвольну боротьбу українського народу.


 Черкаська ЦМБ ім. Лесі Українки до Дня Пам’яті і примирення і Дня Перемоги презентує виставку-інсталяцію «Подвигу народу жити у віках». Мета виставки – ознайомити читачів з творами на тему Другої світової війни, зацікавити новими виданнями та маловідомими документами. Виставка представлена в читальному залі для широкого кола читачів.
З метою вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні працівники абонементу ЦМБ ім. Лесі Українки підготували ретропогляд «Виставка мемуарів». На виставці представлені твори письменників про роки війни, серед яких книги і наших земляків, зокрема книга Г.М. Голиша. «У вирі війни. Становище неповнолітніх громадян України у 1941 – 1945 рр.» в якій розповідається про тяжке життя дітей у роки Другої світової війни.
«Міфи про війну колишню стали зброєю у війні теперішній, – вважає історик Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті. – Тому розвінчання цих міфів важливе, щоб зрозуміти, як було насправді, побачити справжнє обличчя однієї з найбільших трагедій у нашій історії».


8 квітня святкуємо Світле Воскресіння або Великдень - найдавніше і найважливіше свято для всіх християн. Із великодніми традиціями та звичаями ви можете ознайомитись, відвідавши читальний зал Черкаської міської бібліотеки ім.Лесі Українки, де облаштовано виставку-інсталяцію "Світле свято Великодня".


До Всесвітнього дня поезії 22 березня у читальному залі бібліотеки ім. Лесі Українки відбулась творча зустріч із чудовою поетесою, перекладачем Наталею Горішною. Авторка презентувала свої нові збірки поезій «Звинувачена в почуттях» та «Люблю» про «любов, яка спроможна зупинити час», читала власні переклади відомих поезій О. Блока,
Л. Мартинова та інших авторів. Зустріч пройшла тепло й невимушено. Щиро дякуємо Наталі Горішній за чудові книги, якими вона завжди ділиться з читачами нашої бібліотеки!


10 березня у читальному залі ЦМБ ім.Лесі Українки відбувся День профорієнтації для юнацтва. Юним користувачам бібліотеки була надана інформація про навчальні заклади нашого міста та професії, які користуються попитом у наш час, а також на перспективу. Бібліотекар читального залу Лариса Гаврилюк підготувала буклети про навчальні заклади Черкас, які могли отримати всі бажаючі. Також молодь мала змогу ознайомитись з матеріалами, розміщеними в інформаційно-правовому куточку «Орієнтир для молоді», які містять чимало цікавої та корисної інформації для юнацтва.


9 березня - річниця від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, українського письменника, поета, художника. Працівники Черкаської міської центральної бібліотеки ім. Лесі Українки Марина Дорошенко і Юлія Смаглій та читачі бібліотек-філій приєдналися до Шевченківських читань, що відбулися о 10.00 біля пам'ятника Т. Г. Шевченка.


28 лютого в читальному залі ЦМБ ім. Лесі Українки відбулася творча зустріч «Добре там, де ми є» з письменницею Тетяною Брукс. Письменниця Тетяна Брукс виросла у Черкасах. Згодом вийшла заміж за американця і переїхала до найпівнічнішого міста в США – Анкорідж на Алясці. Там почала писати. Минулого року повернулася до Черкас разом з чоловіком. Тетяна Брукс розповіла слухачам Народного університету та відвідувачам бібліотеки про життя в США, довгий шлях до улюбленої справи та творчі плани. Книги «Душа», «Чужой помады след», «Ангел мой» відомі читачам бібліотеки і користуються попитом. Наразі прихильники творчості Брукс отримали змогу почитати детектив «Ожеледиця» і збірку оповідань «Стать человеку пора человечней», які автор подарувала бібліотеці. Сповнена енергії і творчого натхнення Тетяна Брукс разом з чоловіком Майклом Бруксом започаткувала Міжнародний літературний проект «Чер.net.k@», який цього року пройде восени в ЦМБ ім. Лесі Українки. Слідкуйте за анонсами.


25 лютого виповнюється 147 років від дня народження відомої української письменниці Лесі Українки. Відома завдяки своїм збіркам поезій «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902), поем «Давня казка» (1893), «Одно слово» (1903), драм «Бояриня» (1913), «Кассандра» (1903—1907), «В катакомбах» (1905), «Лісова пісня» (1911) та ін. В сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Бібліотекарі  ЦМБ ім. Лесі Українки відвідали спеціалізовану школу №17. Бібліотекар  Дорошенко Марина  провела годину поезії "Вітрила її долі" та вікторину для учнів 10-А класу. Було продемонстровано відеоролік "Історична правда" та проведена реклама бібліотеки. Бібліотекарі продемонстрували книги про Лесю Українку та її праці. Також в читальному залі облаштовано виставку-експозицію "Ні! Я жива! Я вічно буду жити! Я в серці маю те, що не вмирає!"


14 лютого - День всіх закоханих. В читальному залі ЦМБ ім. Лесі Українки бібліотекар Дорошенко Марина облаштувала виставку-інсталяцію «Все починається з любові». Бути коханим – це більше, ніж бути багатим, бо бути коханим – значить бути щасливим. Так сказав колись французький письменник і журналіст Клод Тільє. Буває так, що кохання просто розриває твоє серце і дуже важко знайти правильні слова, щоб висловити всю гаму почуттів та емоцій, показати, наскільки воно сильне і всепоглинаюче. Говоріть коханій людині, що вона найкраща у світі, зізнавайтесь в коханні. А ці звички зроблять ваші стосунки ідеальними: лягайте спати одночасно, розвивайте загальні інтереси, тримайтеся за руки, навчіться довіряти партнеру і пробачати йому, звертайте увагу на плюси свого партнера, частіше зізнавайтесь один одному в коханні, кажіть один одному “на добраніч”, навіть якщо ви сваритеся.
Наша бібліотека пропонує вам дивовижні історії кохання, від романтичних до найвідвертіших. Відомі автори та нові імена. Заборонені бажання, королівські таємниці, фатальна пристрасть, сімейні саги, захоплюючі любовні пригоди. Для тих, хто бажає поринути у книжковий світ кохання, на абонементі підготовлена викладка-інсталяція «Любов об’єднує серця».


31 січня провідний бібліотекар Наталія Громова провела історичну мандрівку «Крути… Крути… Довік не забути» до 100-річчя бою під Крутами, котрий для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Доктор історичних наук, професор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Юрій Петрович Присяжнюк, запрошений на захід, розповів про подвиг українських студентів 29 січня 1918 року, які прийняли нерівний бій проти 5000-тисячної російсько-більшовицької армії. Вшановуючи героїзм молоді у бою під Крутами, ми маємо розуміти, що загибель добровольців в нерівному бою стала сумним наслідком недостатньої уваги керівництва УНР до системної розбудови збройних сил – єдиного гаранта незалежності молодої держави. Увазі присутніх представлена виставка-пам’ять «Волі народної дзвін». 


До 80-річчя від дня народження Володимира Висоцького - легендарного поета, актора і барда ЦМБ ім. Лесі Українки, обласний благодійний єврейський фонд «Турбота поколінь – Хесед Дорот» та міська громадська організація «Об’єднана єврейська громада» провели літературно-музичний вечір «Жінки і лірика Володимира Висоцького». Захід пройшов в читальному залі ЦМБ ім. Лесі Українки. 
Ведуча Стукаленко Діна Олександрівна - старший спеціаліст клубних програм Черкаського благодійного єврейського фонда „Хесед Дорот” – познайомила присутніх з романтичними сторінками життя Висоцького. Коротке життя Володимира Висоцького - доля відміряла йому всього 42 роки - вмістила в себе багато історій кохання, кожна з яких гідна роману.
Володимир Висоцький був і залишається знаковою особистістю – людиною, яку люблять, слухають, цитують напам'ять. Його творчість не має терміну давності. Літературно-музичний вечір зібрав чимало шанувальників творчості поета. 


28 січня  ЦМБ ім.Лесі Українки спільно з обласним благодійним єврейським фондом "Турбота поколінь - Хесед Дорот" та міською громадською організацією "Об'єднана єврейська громада" провели вечір-реквієм "Скорботна свічка пам'яті святої". Захід був присвячений вшануванню пам'яті загиблих у Голокості та спрямований проти геноциду будь-яких народів. Також у читальному залі була представлена виставка "Життя на межі виживання". 


9 січня виповнилося 90 років з дня народження відомого поета-пісенника Миколи Негоди. Уродженець с. Бузуків Черкаського району народився у 1928 р., провів напівсирітське дитинство, пережив голодомор 33р., з 13-ти років майбутній письменник взяв участь в партизанському русі. Помер 11 вересня 2008 на 81-му році життя.
Микола Негода – почесний громадянин Черкас, лауреат обласної літературної премії ім. Василя Симоненка, заслужений діяч мистецтв України. Йому надано почесне звання «Незгасний талант». Найбільш відомим став твір “Степом, степом…”, який поклав на музику композитор Анатолій Пашкевич. На слова Миколи Негоди написано чимало й інших відомих пісень – “Летять білі чайки”, “Земле моя, земле”, “Над колискою сина” та інші.
В читальному залі ЦМБ ім. Лесі Українки облаштовано поетичне досьє «Говоритиму з віками», де можна ознайомитися з віршами та оповіданнями Миколи Негоди. 


Музейній кімнаті "Робочий кабінет Василя Симоненка" вже 20 років. Вона була відкрита 8 січня 1998 року. У робочому кабінеті Василя Симоненка представлені нотатки, його особисті речі та книги. Завітайте до бібліотеки та пориньте в історію - ви зможете обрати книгу Василя Симоненка та здійснити подорож у цікавий світ його творчості.


В читальному залі ЦМБ ім. Лесі Українки облаштовано викладку-портрет "Василь Стус - людина, поет, легенда".
6 січня виповнюється 80 років від дня народження Василя Стуса. Поет, дисидент, правозахисник та людина, яка виступала проти арештів української інтелігенції з своїх 47 років життя 14 провів у слідчих ізоляторах, карцерах-одиночках, мордовських таборах, на Колимі, каторжній роботі в шахті. 3 вересня 1985 року загинув у карцері. 
Це одна з тих постатей, яка реально об'єднує Україну і вчить нас розуміти один одного. 


6 січня120 років від дня народження Володимира Сосюри (1898-1965). "Любіть Україну, як сонце любіть, як вітер, і трави, і води..." - таку назву має викладка-персоналія, яку підготувала для користувачів ЦМБ ім. Лесі Українки провідний бібліотекар Наталія Громова.
В. Сосюра - учасник Української революції 1918-1920 рр. Пішов у революцію національно свідомим юнаком. У 1918 році був козаком 3-го Гайдамацького полку Армії УНР, восени 1919-го – в полоні денікінців. Його розстрілюють, як петлюрівця, але рана виявляється несмертельною, і поет виживає. Судив В. Сосюру і червоний ревтрибунал, і тільки житейська мудрість голови трибуналу, котрий розгледів у хлопчині поета, врятувала йому життя. З лютого 1920 р.– в лавах Червоної армії. За життя поета вийшло понад 80 видань. Найпомітнішим із 1920-х років вважають поему "Махно" (1924). Неабияких проблем приніс авторові вірш «Любіть Україну»(1944). 2 липня 1951 року в газеті "Правда" з’явилася стаття "Про ідеологічні перекручування в літературі" із жорстокою критикою вірша. Іван Багряний писав: "Відколи я знав Сосюру особисто, він все був у конфлікті з окупаційною владою через свою полум’яну любов до свого народу". 


Народознавчою веселкою "Різдво колядує добром під вікном" зустріне вас читальний зал ЦМБ ім. Лесі Українки. Різдво Христове - одна з найбільших урочистостей, що відзначається усіма християнськими церквами. Це день народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха. 
Нехай магічна чарівність цих свят буде в посмішках Ваших близьких, урочистих вітаннях, особливій теплоті, радості, які створюють дивовижне відчуття світла, злагоди і щастя. 

COVID-19

Актуально про COVID-19

Графік роботи
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Партнери

Український культурний фонд

Черкаська школа №3

Черкаська школа №6

Черкаська школа №17

Черкаський професійний ліцей

ЧНУ

Народний університет

Черкаська обласна організація НСПУ

БО 100% життя

Патрульна поліція

Черкаський центр зайнятості

Черкаський жіночий центр

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright © Слотіна (Миргород). 2021
Повне або часткове копіювання матеріалів нашого сайту дозволено тільки при обов’язковій вказівці прямого гіперпосилання на наш сайт
Зробити безкоштовний сайт з uCoz