м. Черкаси, вул. Хрещатик, 200 

lib-ukr@ukr.net

Черкаська центральна міська бібліотека імені Лесі Українки

Вітаю Вас Гість | RSS
Поділитись
Головне меню
Фото
Пошук

12 жовтня в читальному залі Черкаської ЦМБ ім. Лесі Українки провідний бібліотекар Наталія Громова провела урок мужності «Сила нескорених», присвячений Дню захисника України та Дню українського козацтва. 14 жовтня 2017 р. виповнюється 75 років від початку формування Української повстанської армії. Про внесок УПА у боротьбу за незалежність нашої держави, формування національної самосвідомості українського народу старшокласникам ЗОШ №3 розповів депутат Черкаської міської ради, молодший науковий співробітник Черкаського обласного краєзнавчого музею Антон ВедулаПеред учнями виступив депутат Черкаської міської ради від ВО "СВОБОДА", колишній вояк добровольчого батальйону "СІЧ" Іван Косенко. Той, хто брав участь в обороні Пісків, не може вирвати з памʼяті тих запеклих днів. Емоційним був виступ бійця добровольчого батальйону Олександра Бородієнко. Болючими спогадами поділився солдат Дніпропетровської повітряно-десантної бригади Володимир Демченко. Володимир на фронті з 18 років всі три довгі роки війни. 

«Сьогодні добровольці воюють за те, щоб кувалася нова модерна українська нація, яка зможе допомогти відвоювати інтереси України в геополітичному вимірі. Тож, звісно, кожен із вас може стати вояком і підсилити фронт, але також ви можете й мусите йти до влади. Ставати професійними чесними депутатами та чиновниками й змінювати Україну на краще", − наголосив Іван Косенко. 

Наприкінці заходу учні мали змогу подивитися і потримати в руках гільзи від різних видів зброї, принесені бійцями. День захисника України - це свято нескорених. Бо попри всі негаразди дух українського народу не вдається зламати жодному з ворогів.


11 жовтня 2017 року на базі Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Тараса Шевченка відбувся обласний ярмарок-презентація інноваційних проектів бібліотек «Від ідеї до втілення». В першій трійці учасників випала можливість представити проект «Бібліотека – центр громади» Черкаської міської ЦБС завідувачу відділу організаційно-методичної роботи Олені Львівні Шор. Вона розповіла про те, як завдяки сміливості, творчості, креативності колективу фахівців ЦБС розроблено та запроваджено низку проектів, які змінили життя наших бібліотек та громади. Візуалізацію проекту «Бібліотека – центр громади» підготувала завідувач відділу інформаційно-бібліографічної роботи та автоматизації бібліотечних процесів Віра Слотіна.

За активну участь у обласному ярмарку інноваційних проектів «Від ідеї – до втілення» Черкаська міська централізована система була нагороджена почесною грамотою. Участь у ярмарку – це можливість фахівців-інноваторів презентувати своє вміння, обмін досвідом та поштовх до нових звершень.


16 вересня 2017 року Черкаси святкують 731-у річницю. Бібліотеки Черкаської міської централізованої бібліотечної системи активно долучилися до проведення свята рідного міста. Детальніше


Співпраця з цікавими людьми надихає! У читальному залі ЦМБ ім.Лесі Українки бібліотекар Лариса Гаврилюк підготувала патріотичну викладку «Козацьке лицарське мистецтво – бойовий гопак». Значну частину книг для цієї викладки подарував нашому закладу Олександр Проценко - представник Міжнародної Федерації Бойового Гопака, керівник черкаської школи Бойового Гопака, автор кількох книг, що популяризують українську історію, бойові традиції та звичаї наших пращурів. Вихованці Олександра Проценка активні учасники патріотичних заходів, що відбуваються в нашій бібліотеці, а сам Олександр протягом кількох років дарує бібліотеці книги про козаків та їх бойове мистецтво. Якщо вас цікавить ця тема, приходьте! Книги чекають на вас!


Перегляд стрічки «Жертвопринесення» британського режисера Тео Гессінга відбувся 30 липня в читальному залі Черкаської ЦМБ ім. Лесі Українки.
Фільм «Жертвопринесення» знятий британським режисером Тео Гессінгом та розповідає про самоспалення 130 тибетців. Розповідь ведеться від імені тибетського мандрівника, що втікає до Індії, але згодом повернутається на батьківщину. Таке рішення він приймає після промови Далай-Лами до тибетського народу, що живе під гнітом китайського уряду. 
Заборона культурної самоідентифікації – історична проблема багатьох націй. Самоспалення – кардинальна і відчайдушна форма протесту . Про це говорили присутні, під час обговорення фільму. Хоча європейцю не завжди зрозуміла і прийнятна саме така форма протесту, фільм спонукає замислитися над безправ’ям тибетців. На щастя, ми з вами живемо в правовій державі. І маємо можливість виборювати свої права в правовому руслі. Адже кожне життя – неповторність…
Фільм був показаний в рамках Міжнародного фестивалю кіно про права людей Docudays UA.


Прийняття Конституції у 1996 році закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Вітаємо усіх із Днем Конституції! Про історію прийняття Основного закону незалежної України ви можете дізнатись більше, відвідавши нашу бібліотеку, де для вас створена інформаційна виставка «Конституція України, вимріяна поколіннями» та книжкова поличка «Конституція - основа нашого життя».


З нагоди відзначення Дня скорботи і вшанування пам`яті жертв війни в Україні у читальному залі діє виставка-пам`ять "У цей день почалася війна. Пам’ятаймо!". Безсмертному подвигу, ратній звитязі рядових бійців і командирів, партизанів і підпільників, відомих воєначальників, учасників Руху Опору за межами Батьківщини, усім тим, хто в червні 1941 року піднявся на священний бій з нацистами, а також тим, хто кував перемогу в тилу, працюючи на заводах і фабриках, на ланах і фермах, хто не скорився і загинув у концентраційних таборах присвячена виставка-пам'ять "Як довго ця війна тривала", що діє у читальному залі ЦМБ ім. Лесі Українки. На ній представлено чимало цікавих матеріалів, книг, публіцистичних роздумів, фотоальбомів. Зокрема, такі видання, як книги "Україна у полум'ї війни. 1941-1945", збірники наукових статей, документів, матеріалів та спогадів "Не підлягає забуттю: нацистський окупаційний режим на Черкащині", "Украдене дитинство: діти і підлітки у роки другої світової війни" та багато інших. Також для користувачів Інтернет-центру при читальному залі бібліотеки провідний бібліотекар Наталія Громова провела відеоперегляд "Друга світова війна". 


18 червня в читальному залі ЦМБ ім. Лесі Українки відбулась зустріч з українськими тревел-блогерами: Христиною Жук і Сергієм Чекмарьовим. Мандрівники подорожують Україною в рамках туру "Вишиваним Шляхом". Тур "Вишиваним Шляхом"- це дивовижна подорож найкрутішими місцями України від Ужгорода до Слов’янська! 
«Вишиваний Шлях» - найдовший туристичний маршрут в Україні довжиною 2 225 км, який проходить через 11 областей із заходу на схід - Закарпатською, Львівською, Рівненською, Тернопільською, Хмельницькою, Житомирською, Київською, Черкаською, Полтавською, Харківською та Донецькою. До Черкас  мандрівники потрапили на 14-й день подорожі, пройшовши селами і містами України. З великих міст блогери відвідали Полтаву та Харків. Скрізь, де побували, молоді люди намагалися знайти місцеві цікавинки і познайомити з ними українців. Протягом туру мандрівники щодня опиняються в новому місті, відвідують цікаві місця України, про які мало хто знає, подорожують автентичними селами і культурними центрами і обов’язково щодня діляться враженнями  на YouTube-каналі проекту та описують свої пригоди у текстових блогах на сайті та сторінках проекту в соціальних мережах. Мета проекту – розкрити туристичний потенціал, різноманітність і красу України, символічно об'єднати західні та східні регіони, популяризувати активний відпочинок та здоровий спосіб життя. 


9 червня цікаво і позитивно в читальному залі ЦМБ ім. Лесі Українки пройшла зустріч з черкасцем- мандрівником Віталієм Душкою.  В той час, коли хтось мріє подорожувати світом, дивлячись на дивані телепрограми про подорожі, Віталій мандрує країнами Азії, Європи, Центральної Америки. За свої 32 роки встиг побувати в 40 країнах світу. Нещодавно побував у Непалі. Розповів про підйом до базового табору Евересту і перебування в таборі. Продемонстрував власний відеофільм про свою подорож до Непалу. Яскраві емоції отримали відвідувачі заходу, адже бажаючі мали можливість почути звуки співаючих чаш Тибету, відчути  на собі цілющу силу їх вібрацій. Мандрівник показав світлини своїх подорожей, поділився спогадами своїх мандрів, іноді досить небезпечних. Так в Панамі, Віталій поїхав на екскурсію до Панамського каналу і на нього серед білого дня напав бандит, збив з ніг, почав душити, відібрав сумку, ледь не зірвав одяг. Пізніше  поліція пояснила, що мандрівник  випадково потрапив до небезпечного для туристів району, де заправляють місцеві бандити і для Віталія ця пригода закінчилась ще досить вдало. Відповідаючи на запитання слухачів, Віталій Душка зазначив, що в подорожі насамперед навчився насолоджуватись життям. Наступного тижня Віталій вирушає до Грузії. 


8 червня - Всесвітній день океанів. У  читальному залі ЦМБ ім. Лесі Українки бібліотекар Марина Дорошенко провела  віртуальну подорож по океанських глибинах «Флора і фауна Світового океану» для користувачів Інтернет-центру. Відзначати Всесвітній день океанів було запропоновано на міжнародному Саміті Землі 1992 року в Ріо-де-Жанейро (Бразилія). 94% життя на Землі зосереджено у воді. Близько двох третин всіх морських мешканців залишаються недослідженими, а коли виявляються нові різновиди, це піднімає ще більше запитань про морське життя. У цей день співробітники багатьох зоопарків, акваріумів, дельфінаріїв координують свої зусилля, щоб боротися за збереження біорозмаїття мешканців морських глибин і стабільну екологічну обстановку. Ми приєднуємося до цієї прекрасної ініціативи і раді, що людство має ще одну важливу можливість силами всіх зацікавлених людей зберігати природу і сприяти її відновленню в кращому вигляді.


1988 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну. В цей день у читальному залі ЦМБ ім. Лесі Українки бібліотекар Марина Дорошенко облаштувала викладку-застереження "Куріння: ілюзії та дійсність". Тут можна ознайомитися з працями кандидата медичних наук Андреєвої Т. І. на такі теми: куріння та діти, якщо батьки курять, як допомогти підліткам звільнитися від куріння, куріння та здоров'я майбутніх дітей тощо. Також є різноманітна література для батьків, фахівців, що працюють з дітьми і підлітками. 


28 травня у бібліотеці пройшов майстер-клас "Как путешествовать роскошно и бесплатно". Спікер: Саша Мрин - мандрівник-блогер. Відвідав більше 20 країн за останні три роки.


До 80-их роковин Великого терору в читальному залі Черкаської ЦМБ ім. Лесі Українки оформлена викладка-досьє «Історія розповідає. Політичні репресії 37-38рр.». Працівники читального залу знайомлять читачів з об'єктивною інформацією про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України.


18 травня вся Україна відзначає День вишиванки. В читальному залі ЦМБ ім. Лесі Українки з нагоди цього свята створено виставку-інсталяцію «Вишиванка - символ України, дзеркало народної душі!». Також працівники бібліотеки провели флешмоб. Це свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення, носіння етнічного вишитого одягу та об’єднати українців.


13 травня в читальному залі Черкаської ЦМБ ім. Лесі Українки відбулась зустріч з цікавою людиною, мандрівником Дмитром Чижиком. Дмитро розповів присутнім про те, як подорожі змінюють буденність життя, створюють позитивний настрій, дають можливість побачити світ, пізнати нові культури, завести нові знайомства. Подорожі без обмежень і кордонів - це щастя, - вважає мандрівник.


9 травня працівники бібліотек Черкаської міської ЦБС взяли активну участь у організації та проведенні патріотичного ретропроекту «Кружляє весна 45-го року», присвяченого Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.Тематична локація Черкаської Централізованої бібліотечної системи «Шляхами мужності і слави» привернула увагу багатьох черкащан і гостей міста. 72-га річниця Перемоги над нацизмом проходить під гаслом: «Знаємо. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Тож бібліотекарі нагадали маловідомі факти з історії Другої світової війни, познайомили з останніми надходженнями до фондів бібліотек з цієї тематики.
Звучали вірші та пісні про війну. Відомий черкаський поет і композитор Володимир Даник, молода черкаська поетеса Оксана Галаган, талановитий учень Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака – Артемовського Віталій Захаренко і багато інших небайдужих жителів нашого міста взяли участь в літературній частині заходу. Спогади та світлини ветеранів, зібрані під час акції «Роки, обпалені війною», фотосушка «Війна очима дітей» привернули увагу багатьох. Треба шанувати, слухати і чути ветеранів Другої світової поки ще є така нагода…


4 травня напередодні Днів пам’яті і примирення, Перемоги  користувачі Інтернет-центру читального залу Черкаської ЦМБ ім. Лесі Українки мали змогу подивитися відеоперегляд «Великі битви Другої Світової». Відеоперегляд підготувала і провела провідний бібліотекар Наталія Громова. Друга світова війна – світова війна, що тривала з 1 вересня 1939 р. по 2 вересня 1945 р. Розпочалася нападом Німеччини на Польщу, а закінчилася капітуляцією союзника Німеччини Японії. Навіть суха статистика Другої світової війни вражає. У неї було втягнуто 70% людства. У лавах Об’єднаних націй з нацизмом боролися 7 мільйонів українців. У глобальному військовому конфлікті вони проявили героїзм та заплатили неймовірну ціну. Те, що довелося пережити нашим дідусям і бабусям, нам важко уявити. Скільки пролитих сліз, втрачених надій, зруйнованих мрій, зламаних доль, забраних життів!

В читальному залі оформлена виставка «Шляхами мужності і слави», яка нагадує про подвиг і героїзм тих, кому ми завдячуємо своїм життям! У відділі інформаційно-бібліографічної роботи та автоматизації бібліотечних процесів оформлена тематична викладка «Пам’ять у граніті», присвячена 40-річчю з часу відкриття в Черкасах меморіального комплексу «Пагорб Слави».


 В рамках проекту «Дегустація книжкових новинок: смакуй українське!» 25 квітня у читальному залі відбулась зустріч з Володимиром Даником - черкаським поетом, бардом і гумористом, членом черкаського осередку НПУ, лауреатом Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов» і, зрештою, давнім читачем нашої бібліотеки. Модератором заходу стала бібліотекар читального залу Лариса Гаврилюк. Старі і нові вірші Володимира Даника на різноманітну тематику, чудові авторські пісні під гітару, невимушене спілкування з автором - такою запам'ятається відвідувачам бібліотеки ця зустріч. 


ЦМБ ім. Лесі Українки продовжує цикл зустрічей у рамках проекту «Дегустація книжкових новинок: смакуй українське!». 19 квітня до нас завітала відома черкаська поетеса Ганна Клименко-Синьоок. Послухати поезії з її збірок «Таємно-лелече», «Дитя липневих сутінків»,«Відчувати на дотик грозу», «Яблуневе сонце» та українськомовні переклади поезій Анни Ахматової «Стисла руки під темним серпанком...» прийшли слухачі Народного університету, що вже декілька років працює в нашій бібліотеці, а також поціновувачі сучасної поезії. Відвідувачі заходу з непідробною цікавістю слухали щирі поетичні рядки Ганни Клименко-Синьоок, спілкувались з поетесою, цікавились особливостями «поетичної кухні». Дві останні збірки Ганна Клименко-Синьоок подарувала для читачів нашої бібліотеки.


12 квітня ЦМБ ім. Лесі Українки розпочала цикл зустрічей у рамках проекту «Дегустація книжкових новинок: смакуй українське!». До нас завітала Наталя Лапіна - відома черкаська письменниця, лауреат Першого Всеукраїнського конкурсу гостросюжетного роману «Золотий Бабай» (1999, за роман «Ловці чарівного вітру»), дипломант конкурсу «Коронація слова» 2004 року (за детектив «Майстри неможливого»), 2009 року (за роман «Надія: сплутані пазли») та володарка ІІ премії Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова 2015» (за «Роман з містом»), переможниця регіонального конкурсу «Легенди про козака Івана Кременчука» (2001, за повість «Тисячолітній Кременчук»). Наталя Лапіна великі за обсягом твори пише разом зі своєю сестрою Світланою Горбань. Жанри різноманітні: детективи, фантастика, фентезі й романи про кохання. Разом вони є авторами повісті «Апокриф», романів «Якщо подолаєш прокляття» («Роковая ошибка магов», «Якщо полюбиш прокляття»), «Невинна грішниця» («Ловці чарівного вітру»), «Увертюра», «Надія: сплутані пазли», «Зодчий із пекла», «Роман з містом». Також Лапіна є автором численних оповіданнь, методичних і критичних статей, які друкувалися у періодиці. Нещодавно одна за одною вийшли дивовижні збірки «Львів. Смаколики. Різдво» та «Львів. Вишні. Дощі», в які увійшли оповідання Наталі Лапіної та Світлани Горбань. Наталя Лапіна розповіла про історію створення цих збірок, про інші твори, створені у тандемі зі Світланою Горбань. Письменниця поділилася з читачами секретами праці письменника. Зустріч пройшла у формі цікавого і невимушеного діалогу з читачами.


Центральна міська бібліотека ім. Лесі Українки активно долучилася до проведення Черкаського книжкового фестивалю. В рамках  #chebookfest 7 квітня в Черкаській ЦМБ ім. Лесі Українки відбулася зустріч з письменницею, науковцем, дослідницею української символіки та звичаєвості Марією Чумарною, відбулися презентація книги черкащанина Валерія Макєєва «100 днів полону або позивний «911» та презентація проекту «Майдан. Усна історія».

Другий день Черкаського книжкового фестивалю в ЦМБ ім. Лесі Українки видався дуже цікавим, інформативним, приніс багато знайомств з творчими яскравими особистостями і пролетів напрочуд швидко. В цей день відбулись презентація творчості Оксани Чухліб, Богдана Кухти і Сергія Синюка, а також презентація книги Сергія Радченка і Федора Терпиловського «Прикасаясь к Вселенной «The Beatles»; знайомство з такими знаними українськими літераторами,  як Адель Станіславська (справжнє ім'я – Олександра Федорів), Віталія Савченко, Іван Гентош і Людмила Пуляєва; зустріч з молодою цікавою письменницею Яриною Каторож. Детальніше...


2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих. До цієї події у читальному залі бібліотеки ім.Лесі Українки підготовлено тематичну виставку «Коли розцвітає сакура», яка ознайомить всіх бажаючих із літературою, культурою та звичаями Японії, а завідувач відділу інформаційно-бібліографічної роботи та автоматизації бібліотечних процесів В. Слотіна підготувала віртуальну виставку "Країна вранішнього сонця" та веб-огляд.


24 лютого  у Черкаській міській бібліотеці ім. Лесі Українки бібліотекар читального залу Марина Дорошенко організувала і провела мистецьку годину «Довго щирими словами до людей промовлятиму я», присвячену 146-ій річниці від дня народження видатної української письменниці  Лесі Українки. Її ім’я увійшло у свідомість поколінь як символ мужності й боротьби. Творчість Лесі Українки настільки багатогранна й плідна, що іноді навіть не віриться, що здійснитися вона могла пером жінки, яка прожила лише 42 роки.

Бібліотекар ознайомила учнів спеціалізованої школи №3 та слухачів Народного університету з маловідомими сторінками  життя і творчості письменниці. На заході багато цікавих фактів з життя письменниці розповіла присутнім Кошова Інна Олексіївна – доцент кафедри української літератури та компаративістики ЧНУ ім. Б. Хмельницького, яка присвятила багато років вивченню життєвого і творчого шляху Лесі Українки. А окрасою заходу став майстерний виступ  учениці Черкаського музичного училища Тимошенко Кароліни, яка заспівала пісні «Чорнобриці» й «Ох не вір квіткам весняним» під кобзу. Для висвітлення заходу на місцевому телебаченні працювала знімальна група ОТДРК «Рось».

Детальніше ознайомитися з творчістю Лесі Українки можна переглянувши виставку-персоналію «Ні я жива! Я вічно буду жити! Я в серці маю те, що не вмирає!»


Бібліотека презентує виставку-досьє «Скарби рідної мови» та «Український літературний фуршет» до Міжнародного дня рідної мови, який відзначають 21 лютого з ініціативи ЮНЕСКО. Мета свята - привернути увагу до підтримки мовного й культурного розмаїття. ЮНЕСКО трактує поняття "мова" не лише як засіб для спілкування, але також як культурну спадщину й вираз культурної ідентичності. Загалом у світі говорять приблизно шістьма тисячами різних мов, стверджують дослідники ЮНЕСКО, але половині усіх мов загрожує зникнення.
За даними ЮНЕСКО, в Україні нараховується 15 мов, які можуть зникнути. Серед них - караїмська, кримськотатарська, урумська, русинська. 
Серед причин зникнення мов експерти ЮНЕСКО називають війни, депортації, міграцію, а також мовне змішання. Крім того, сучасні технології сприяють посиленому домінуванню окремих великих мов, наприклад, англійської. Мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не говорять ті, хто її знає. 


Напередодні Дня Героїв Небесної Сотні, 17 лютого, в читальному залі Черкаської ЦМБ ім. Лесі Українки згадали трагічні і героїчні події на майдані Незалежності, які перевернули свідомість кожного українця. Провідний бібліотекар Громова Н. П. провела урок патріотизму «Борітеся - поборете», щоб вшанувати відвагу, силу духу й жертовність громадян, які вийшли на мирний протест і віддали своє життя на Майдані (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Гість заходу- лідер ГО Всеукраїнське об’єднання «Самооборона Майдану» Іван Києнко - пам’ятає ніч побиття студентів з 29 на 30 листопада, криваве 1 грудня, ніч штурму з 10 на 11 грудня, парламентський диктаторський день 16 січня і як наслідок – Вогнехреща з коктейлями Молотова, перші смерті 22 січня і апогей 18-20 лютого, дні Небесної Сотні. Активіст Євромайдану поділився своїми спогадами зі слухачами, відповів на запитання старшокласників ЗОШ №17. Відбувся цікавий і змістовний діалог між громадським активістом Іваном Києнко і аудіторією заходу. Тішить, що сучасна молодь досить ерудована і політично освічена і, насамперед, мисляча. Саме завдяки Майдану наша держава довела всьому світові гідність, мужність і тверду волю українців до справедливості. 


Вибір професії – складний і відповідальний крок у житті людини. Перед старшокласниками стоїть непросте завдання: серед розмаїття професій обрати свою, а також обрати той навчальний заклад, який максимально відповідає вимогам часу. 
7 лютого у читальному залі Черкаської міської бібліотеки ім.Лесі Українки відбувся урок-адвайзер «Обираєш професію? Зроби свідомий вибір!» для старшокласників спеціалізованої школи №3. Бібліотекар читального залу Лариса Гаврилюк розповіла школярам про найперспективніші галузі, які, на думку експертів, будуть успішно розвиватись найближчі 5-10 років. Також були названі 20 найперспективніших професій наступного десятиліття, за дослідженнями фахівців провідних вищих навчальних закладів України. Учням була надана інформація про інтернет-ресурси, на яких розміщена інформація про професії та навчальні заклади України. Також учні ознайомились з ілюстрованою бібліотечною викладкою «Навчатися: Де? Чому? Як?».
Про найстаріший вищий навчальний заклад нашого міста – Черкаський національний університет ім. Богдана Хмеьницького та умови вступу до цього закладу розповіли начальник навчально-методичного відділу, кандидат біологічних наук, доцент Максим Гаврилюк та відповідальний секретар приймальної комісії ЧНУ Володимир Конограй. Старшокласники отримали буклети з інформацією про спеціальності, які можна отримати в ЧНУ ім.Богдана Хмельницького.
Вибір професії – справа не одногодня. І наш профорієнтаційний урок є для багатьох учнів першим кроком на цьому шляху.


7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету. Провідний бібліотекар Громова Н. П. провела урок Інтернет-безпеки для слухачів Народного університету. Наталя Петрівна ознайомила слухачів курсу з основ комп’ютерної грамотності із правилами поведінки в Інтернеті. Учасники заходу обговорили віртуальні загрози, які можуть завдати шкоду в реальному житті і визначили для себе шляхи попередження негативного впливу Інтернету. Інтернет дає величезні можливості, але також містить віртуальні загрози, які можуть мати негативні наслідки в реальному житті.<

Графік роботи
Наші блоги
Наші друзі

Черкаський професійний ліцей

Бібліотечний інформаційно-освітній портал

Центральна міська бібліотека для дітей м. Черкаси

Бібліотека-філія №2 для дітей
м. Черкаси

Бібліотека-філія №2 для дорослих м. Черкаси

Бібліотека-філія №7 для дорослих м. Черкаси

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright © Слотіна (Миргород), Ярмоленко. 2017
Повне або часткове копіювання матеріалів нашого сайту дозволено тільки при обов’язковій вказівці прямого гіперпосилання на наш сайт або з письмового дозволу адміністратора сайту.
Зробити безкоштовний сайт з uCoz