м. Черкаси, вул. Хрещатик, 200 

lib-ukr@ukr.net

Черкаська центральна міська бібліотека імені Лесі Українки

Вітаю Вас Гість | RSS
Поділитись
Головне меню
Фото
Пошук

Для збільшення натисніть на зображення


Розклад занять, ЛЮТИЙ 2018

ДАТА

 

ЧАС

 

АУДИТОРІЯ

ДИСЦИПЛІНА

(ЛЕКЦІЯ/ СЕМІНАР/ ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ)

П.І.П.

ВИКЛАДАЧА

06.02.2018

Вівторок

15.00– 17.00

Бібліотека

Психологія як наука. Етапи розвитку. Психотерапія.

Лікар в.к., обл. психотерапевт Ушкова Марія Олексіївна.

07.02.2018

Середа

15.00-17.00

Бібліотека

Культурологія. Культура середньовіччя.

Доцент СЄУ – Синиця Алла Федотівна

13.02.2018

Вівторок

15.00 – 17.00

Бібліотека

Психологія відносин та психологічне здоров’я. Основні правила.

Лікар в.к., обл. психотерапевт Ушкова Марія Олексіївна.

14.11.2017

Середа

15.00 – 17.00

Бібліотека

Культурологія. Теперішній час

Доцент СЄУ Синиця Алла Федотівна

20.02.2018

Вівторок

15.00– 17.00

Бібліотека

Психологія відносин до себе та оточуючих.

Лікар в.к., обл. психотерапевт Ушкова Марія Олексіївна.

21.02.2018

Середа

15.00-17.00

Бібліотека

Здоровий спосіб життя як усвідомлена необхідність.

Іващенко Василь Петрович, ЧНУ, к.б.н., доцент

27.02.2018

Вівторок

15.00 – 17.00

Бібліотека

Психологія поведінки в критичних ситуаціях. Психологія та філософія.

Лікар в.к., обл. психотерапевт Ушкова Марія Олексіївна.

28.02.2018

Середа

15.00 – 17.00

Бібліотека

Творча зустріч: «Добре там, де ми є».

Тетяна Брукс, письменниця.


Освіта впродовж всього життя — вимога сучасності

«Моє життя змінилося на краще. Я відчуваю себе ближчою до своїх онуків і правнуків, які бажають спілкуватися з сучасною бабусею на зрозумілій їм мові», - зізналася студентка Народного університету Вікторія Антонівна.

Крім комп'ютерної грамотності дорослим студентам пропонують лекції з екології, психології, політології, андрогогіки, історії мистецтва, охорони здоров'я, німецької й англійскої мов, які проводили досвідчені викладачі ЧДТУ, ЧНУ, професори, доценти, аспіранти та студенти старшокурсники.

У Народному університеті м.Черкаси, що сприяє соціальному і особистісному розвитку громадян, в минулому 2016/17 навчальному році записалися на навчання і заповнили анкети понад вісімдесят осіб. Аналіз анкет дає таке уявлення про «вільних студентів»:

1. Жінки становлять 75% від загального числа зарахованих, чоловіки - 25%.

2. Вік: 20 - 29 років - 7%; 30 - 39 років - 4%; 40 - 49 років - 9%; 50 - 59 років -36%; 60 - 69 років - 26%; 70 - 79 років - 18%, старших 80 років - один слухач.

3. Освіта: 77% - з вищою освітою, 23% - із середньою.

4. Знання комп'ютера: 36% - володіють навичками користування комп'ютером, 64% - виявили бажання навчитися володіти комп'ютером.

5. Виявлені інтереси до таких предметів : німецької мови - 20%, англійської мови - 42%, фізики і астрономії - 19%, історії мистецтв - 30%, екології - 21%, історії -20%, конфліктології - 19%, здорового способу життя - 21%.

У Києві працює представництво Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів DVV International в Україні, Білорусії та Молдові. Команда цього інституту спільно з українськими учасниками визначила конкретні кроки подальшої співпраці в сфері освіти дорослих та заручилася підтримкою місцевої влади окремих міст України щодо ефективного розвитку освітнього потенціалу і демократичних перетворень в українському суспільстві.

Аніта Якобсоне, представниця DVV, беручи участь в обговоренні «Освітній потенціал Мелітополя: досвід і перспективи», відзначала: "Долати бідність необхідно через освіту, і поки освіти не вистачає - нових сил суспільству додасть саме освіта протягом життя. На часі створення базового Закону про освіту, в якому повинен бути розділ - освіта дорослих. У перспективі - створення окремого Закону про освіту дорослих і підготовка фахівців цієї галузі. Освіта не повинна закінчуватися ні в 23, ні в 93 роки - вона повинна стати нормою життя. Вже пішов той час, коли освіта вимірювалося наявністю диплома - сьогодні важливі тільки конкретні знання і навички, які необхідно постійно оновлювати. Якісна освіта - тільки та, яка постійно покращує рівень життя, а тому провайдери освітніх послуг повинні постійно орієнтуватися на освітні потреби населення певного регіону, і децентралізація системи освіти повинна сприяти цьому процесу».

Народний університет в Черкасах почав свою роботу 1 жовтня 2014 року на базі Черкаського державного технологічного університету. А в складі громадської організації «Академія наукових технологій», під егідою Департаменту освіти і гуманітарної політики Черкаської міської ради, в проекті «Освіта впродовж всього життя», з 9 лютого 2016 року продовжив свою роботу.

Найбільшою популярністю серед дорослих користувались комп'ютерні заняття, які проходили на базі Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки, що за адресою вул. Хрещатик, 200, міської дитячої бібліотеки (бульвар Шевченка, 390), та обласної дитячої бібліотеки (вул. Святотроїцька, 24), що гостинно надали свої приміщення.

Були сформовані групи, в яких дорослі студенти Народного університету вивчали основи комп'ютерної грамотності. Навчальний процес побудований дуже виважено і направлений на те, щоб наші слухачі змогли самостійно працювати на комп’ютері і усвідомили себе сучасними людьми, повноцінними членами суспільства. Навчання вели досвідчені викладачі й студенти, тому що оволодіння комп’ютером для літніх людей задача дуже не проста. Назустріч новим знанням дорослі учні йдуть із задоволенням. Хоча окрім занять в аудиторіях, їм доводиться виконувати ще й домашні завдання.

Під час осіннього семестру, який розпочався у вересні, Народний університет продовжив свою роботу. Студенти слухали лекції з історії України; історії Черкас, архітектури Черкас, культурології, громадянські права і обов'язки громади міста. Плануються заняття з психологічного тренінгу, політологіі, соціології, філософії, економіки та інші. Регулярно проводяться зустрічі з цікавими людьми, письменниками, поетами.

Весняний семестр за програмою «Освіта впродовж життя - шлях до розвитку громади» починається з 06.02.2018, збори о 15.00 в бібліотеці ім. Лесі Українки, вул. Хрещатик, 200. Запрошуємо активних, жадібних до знань громадян (вік та освіта значення не мають) долучитись до цієї програми. Університет проводить свої заняття на безоплатній основі.

С.І. Мордвінов, директор Народного університету, доцент

О.В. Квашнина, голова методичної ради, доцент


Програма проекту

«Освіта впродовж усього життя – шлях до розвитку громади»

Мета проекту: привернути увагу до важливості громадської та волонтерської діяльності у вирішенні соціальних проблем місцевої громади та підвищення громадської активності.

Завдання  проекту: реалізація концепції освіти громади та навчання впродовж усього життя, прагнення до широкого залучення ресурсів місцевих громад, громадських організацій, підприємств до освіти громади,  до розвитку громадської активності в українському суспільстві, формування індивідуальної, активної, соціально орієнтованої свідомості членів громад.

Етапи проекту

  1. Підготовчий етап: визначити потреби у навчанні, зосередити увагу на співпраці з іншими установами та зацікавленими сторонами, оцінити співпрацю з громадою, визначити загальні принципи діяльності.
  2. Основний етап: забезпечити діяльність Народного університету:
  • сприяння всебічному розвитку громади;
  • надання допомоги в адаптації до сучасних умов життя шляхом оволодіння новими знаннями, зокрема щодо сучасних методів збереження здоров’я, основ законодавства, можливостей волонтерської роботи, формування та розвитку навичок використання новітніх технологій;
  • підвищення якості життя завдяки забезпеченню доступу до сучасних технологій і адаптації до технологічних перетворень;
  • формування практичних умінь і навичок;
  • можливість для розширення кола спілкування та обміну досвідом;
  • сприяння спільно з державною службою зайнятості у подальшому працевлаштуванні слухачів (за їх бажанням).
  1. Аналітичний (завершальний) етап: пропонуємо оцінювальну анкету ефективності проекту.

Слухачами Народного університету  є члени громад, люди різного віку, що мають освіту будь-якого рівня, та зацікавлені брати участь в освітніх програмах,  внутрішньо переміщені особи зі східних регіонів.

Реалізатори програми: представники громадських організацій, керівники центрів дозвілля, небайдужі викладачі-волонтери та андрагоги-практики (Андраго́гіка (від грец. άνήρ (άνδρος) — дорослий чоловік і грец. αγωγη — вести) — одна з назв галузі педагогічної науки, що охоплює теоретичні і практичні проблеми освітинавчання і виховання дорослих (Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії).

Тривалість навчального процесу – 1 рік (два семестри).

Учасникам програми, які успішно завершили курс навчання, видається сертифікат.

                                                                                                                                      Останнє оновлення: 24.01.2018 

Графік роботи
Наші блоги
Наші друзі

Черкаський професійний ліцей

Бібліотечний інформаційно-освітній портал

Центральна міська бібліотека для дітей м. Черкаси

Бібліотека-філія №2 для дітей
м. Черкаси

Бібліотека-філія №2 для дорослих м. Черкаси

Бібліотека-філія №7 для дорослих м. Черкаси

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright © Слотіна (Миргород). 2018
Повне або часткове копіювання матеріалів нашого сайту дозволено тільки при обов’язковій вказівці прямого гіперпосилання на наш сайт або з письмового дозволу адміністратора сайту.
Зробити безкоштовний сайт з uCoz