18000 м. Черкаси, вул. Хрещатик, 200 тел. +380 472  54 11 70  lib-ukr@ukr.net
Вітаю Вас Гість | RSS
Головне меню
Фотохроніка
Пошук
Поділитись

Народний університет для небайдужих

  Програма проєкту «Освіта впродовж усього життя – шлях до розвитку громади»

За підтримки DVV International Ukraine розпочалась реалізація нового проєкту для людей поважного віку, який має назву «Навчання без вікових обмежень»Саме таке переконання у партнерів, що долучились до проєкту, навчатись потрібно постійно. 

Мета проєкту: підвищити якість життя людей поважного віку через доступність до актуальних освітніх програм, привернути увагу до важливості громадської та волонтерської діяльності у вирішенні соціальних проблем місцевої громади та підвищення громадської активності.

Завдання  проєкту: реалізація концепції освіти громади та навчання впродовж усього життя, прагнення до широкого залучення ресурсів місцевих громад, громадських організацій, підприємств до освіти громади,  до розвитку громадської активності в українському суспільстві, формування індивідуальної, активної, соціально орієнтованої свідомості членів громад.

Етапи проєкту:

  1. Підготовчий етап: визначити потреби у навчанні, зосередити увагу на співпраці з іншими установами та зацікавленими сторонами, оцінити співпрацю з громадою, визначити загальні принципи діяльності.
  2. Основний етап: забезпечити діяльність Народного університету:
  • сприяння всебічному розвитку громади;
  • надання допомоги в адаптації до сучасних умов життя шляхом оволодіння новими знаннями, зокрема щодо сучасних методів збереження здоров’я, основ законодавства, можливостей волонтерської роботи, формування та розвитку навичок використання новітніх технологій;
  • підвищення якості життя завдяки забезпеченню доступу до сучасних технологій і адаптації до технологічних перетворень;
  • формування практичних умінь і навичок;
  • можливість для розширення кола спілкування та обміну досвідом;
  • сприяння спільно з державною службою зайнятості у подальшому працевлаштуванні слухачів (за їх бажанням).
  1. Аналітичний (завершальний) етап: пропонуємо оцінювальну анкету ефективності проекту.

Слухачами Народного університету  є члени громад, люди різного віку, що мають освіту будь-якого рівня, та зацікавлені брати участь в освітніх програмах,  внутрішньо переміщені особи зі східних регіонів.

Реалізатори програми: представники громадських організацій, керівники центрів дозвілля, небайдужі викладачі-волонтери та андрагоги-практики (Андраго́гіка (від грец. άνήρ (άνδρος) — дорослий чоловік і грец. αγωγη — вести) — одна з назв галузі педагогічної науки, що охоплює теоретичні і практичні проблеми освітинавчання і виховання дорослих (Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії).

Тривалість навчального процесу – 1 рік (два семестри).

Учасникам програми, які успішно завершили курс навчання, видається сертифікат.
Освіта впродовж всього життя — вимога сучасності

«Моє життя змінилося на краще. Я відчуваю себе ближчою до своїх онуків і правнуків, які бажають спілкуватися з сучасною бабусею на зрозумілій їм мові», - зізналася студентка Народного університету Вікторія Антонівна.

Крім комп'ютерної грамотності дорослим студентам пропонують лекції з екології, психології, політології, андрогогіки, історії мистецтва, охорони здоров'я, німецької й англійскої мов, які проводили досвідчені викладачі ЧДТУ, ЧНУ, професори, доценти, аспіранти та студенти старшокурсники.

У Народному університеті м.Черкаси, що сприяє соціальному і особистісному розвитку громадян, в 2016/17 навчальному році записалися на навчання і заповнили анкети понад вісімдесят осіб. Аналіз анкет дає таке уявлення про «вільних студентів»:

1. Жінки становлять 75% від загального числа зарахованих, чоловіки - 25%.

2. Вік: 20 - 29 років - 7%; 30 - 39 років - 4%; 40 - 49 років - 9%; 50 - 59 років -36%; 60 - 69 років - 26%; 70 - 79 років - 18%, старших 80 років - один слухач.

3. Освіта: 77% - з вищою освітою, 23% - із середньою.

4. Знання комп'ютера: 36% - володіють навичками користування комп'ютером, 64% - виявили бажання навчитися володіти комп'ютером.

5. Виявлені інтереси до таких предметів : німецької мови - 20%, англійської мови - 42%, фізики і астрономії - 19%, історії мистецтв - 30%, екології - 21%, історії -20%, конфліктології - 19%, здорового способу життя - 21%.

У Києві працює представництво Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів DVV International в Україні, Білорусії та Молдові. Команда цього інституту спільно з українськими учасниками визначила конкретні кроки подальшої співпраці в сфері освіти дорослих та заручилася підтримкою місцевої влади окремих міст України щодо ефективного розвитку освітнього потенціалу і демократичних перетворень в українському суспільстві.

Аніта Якобсоне, представниця DVV, беручи участь в обговоренні «Освітній потенціал Мелітополя: досвід і перспективи», відзначала: "Долати бідність необхідно через освіту, і поки освіти не вистачає - нових сил суспільству додасть саме освіта протягом життя. На часі створення базового Закону про освіту, в якому повинен бути розділ - освіта дорослих. У перспективі - створення окремого Закону про освіту дорослих і підготовка фахівців цієї галузі. Освіта не повинна закінчуватися ні в 23, ні в 93 роки - вона повинна стати нормою життя. Вже пішов той час, коли освіта вимірювалося наявністю диплома - сьогодні важливі тільки конкретні знання і навички, які необхідно постійно оновлювати. Якісна освіта - тільки та, яка постійно покращує рівень життя, а тому провайдери освітніх послуг повинні постійно орієнтуватися на освітні потреби населення певного регіону, і децентралізація системи освіти повинна сприяти цьому процесу».

Народний університет в Черкасах почав свою роботу 1 жовтня 2014 року на базі Черкаського державного технологічного університету. А в складі громадської організації «Академія наукових технологій», під егідою Департаменту освіти і гуманітарної політики Черкаської міської ради, в проекті «Освіта впродовж всього життя», з 9 лютого 2016 року продовжив свою роботу.

Найбільшою популярністю серед дорослих користувались комп'ютерні заняття, які проходили на базі Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки, що за адресою вул. Хрещатик, 200, міської дитячої бібліотеки (бульвар Шевченка, 390), та обласної дитячої бібліотеки (вул. Святотроїцька, 24), що гостинно надали свої приміщення.

Були сформовані групи, в яких дорослі студенти Народного університету вивчали основи комп'ютерної грамотності. Навчальний процес побудований дуже виважено і направлений на те, щоб наші слухачі змогли самостійно працювати на комп’ютері і усвідомили себе сучасними людьми, повноцінними членами суспільства. Навчання вели досвідчені викладачі й студенти, тому що оволодіння комп’ютером для літніх людей задача дуже не проста. Назустріч новим знанням дорослі учні йдуть із задоволенням. Хоча окрім занять в аудиторіях, їм доводиться виконувати ще й домашні завдання.

Під час осіннього семестру, який розпочався у вересні, Народний університет продовжив свою роботу. Студенти слухали лекції з історії України; історії Черкас, архітектури Черкас, культурології, громадянські права і обов'язки громади міста. Плануються заняття з психологічного тренінгу, політологіі, соціології, філософії, економіки та інші. Регулярно проводяться зустрічі з цікавими людьми, письменниками, поетами.

Запрошуємо активних, жадібних до знань громадян (вік та освіта значення не мають) долучитись до цієї програми. Університет проводить свої заняття на безоплатній основі.

С.І. Мордвінов, директор Народного університету, доцент

О.В. Квашнина, голова методичної ради, доцент


COVID-19

Актуально про COVID-19

Графік роботи
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Партнери

Український культурний фонд

Черкаська школа №3

Черкаська школа №6

Черкаська школа №17

Черкаський професійний ліцей

ЧНУ

Народний університет

Черкаська обласна організація НСПУ

БО 100% життя

Патрульна поліція

Черкаський центр зайнятості

Черкаський жіночий центр

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright © Слотіна (Миргород). 2021
Повне або часткове копіювання матеріалів нашого сайту дозволено тільки при обов’язковій вказівці прямого гіперпосилання на наш сайт
Зробити безкоштовний сайт з uCoz