Чорнобиль. Без права на забуття
33 роки тому сталася найжахливіша Чорнобильська трагедія, яка розділила навпіл життя мільйонів людей. Життя безпечне – без радіації і життя з відчуттям невидимої радіоактивної небезпеки.
Попри дослідження, довгострокові наслідки аварії для здоров’я неможливо чітко уявити. Однозначно те, що люди нині стали хворіти більше, за даними МОЗ радіація стала причиною близько 5 000 випадків раку щитоподібної залози.
В читальному залі Черкаської ЦМБ ім. Лесі Українки до трагічних роковин провідний бібліотекар Наталія Громова оформила виставку-попередження «Чорнобиль. Без права на забуття». До уваги користувачів пропонуємо художні, історичні видання, фотоальбоми, свідчення ліквідаторів і переселенців з зони відчуження, які знайомлять читачів з подіями аварії на ЧАЕС.
Аналізуючи жахливі факти, гортаючи світлини, замислюєшься, навіщо будувати нове Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива в 90 км від Києва. Невже Чорнобиль нічому не навчив? Тим більш, в США і в Росії вже відбувались аварії на сховищах ядерного палива.
Можливо нова влада прийме рішення щодо припинення виробництва нових радіоактивних відходів та спланує дії про «енергетичиний перехід» України до більш безпечних джерел енергії.
Вітрова та сонячна енергетика не продукують радіоактивних відходів.