Небесна Сотня воїнів Майдану
А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
В читальному залі бібліотеки ім. Лесі Українки оформлена виставка-пам’ять до Дня Героїв Небесної Сотні
«Небесна Сотня воїнів Майдану»
Згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні” щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. «Небесною Сотнею» називають загиблих учасників Революції Гідності. Ними стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. 20 лютого 2014 року під час Революції Гідності у Києві на вулиці Інститутській відбувся розстріл протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею». Цей день став переломним у ході подій Революції Гідності.
З обранням Президентом України Віктора Януковича, уряд взяв курс на згортання малого бізнесу, руйнування державної фінансової системи, відмову від угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Все це спричинило вихід людей на вулиці Києва. Висловлюючи свій протест, тисячі людей три місяці жили на площі столиці. Волонтери всіляко підтримували мітингувальників та надавали їм допомогу.
19 січня 2014 року протистояння на Майдані з мирної фази перейшло в силову. Незважаючи на численні заклики лідерів опозиції до продовження мирного протесту, багатотисячна колона пішла до Верховної Ради, однак зіткнулася із кордоном «Беркуту» на вулиці Грушевського. Почалися сутички, які тривали всю ніч. У ході протистояння мітингувальники закидали міліцію камінням, фаєрами, «коктейлями Молотова». «Беркут» використовував проти демонстрантів шумові гранати, гумові кулі, водомет.
Серед Героїв Небесної Сотні – семеро черкащан. Це Максим Горошишин (с.Грушківка, Кам’янський район), Юрій Паращук (Тальне), Юрій Пасхалін (с.Носачів, Смілянський район), Андрій Саєнко (Сміла), Віктор Чернець (с. Подібна Маньківський район), Віталій Смоленський (с.Фурманівка, Уманський район), Василь Сергієнко (Корсунь-Шевченківський).
Артефакти, зібрані на майдані, зберігаються для нащадків у Музеї Революції Гідності. На оборону цінностей, які відстоював Майдан, постали воїни, що тримають нині небо на Сході України. Почуття гідності та честі, право на самовизначення є головними цінностями українців.